У Житомирі організовують школу для підприємців – допомагатимуть виходити на закордонний експорт

У Житомирі організовують школу для підприємців – допомагатимуть виходити на закордонний експорт

У Житомирі організовують школу для підприємців – допомагатимуть виходити на закордонний експорт
Фото: Pexels (ілюстративне)

Житомирська "Агенція розвитку міста" спільно з департаментом економічного розвитку міськради Житомира організовують школу для підприємців, яким допомагатимуть виводити їхню продукцію на експорт за кордон. Про це в коментарі Суспільному розповів директор "Агенції розвитку міста" Житомирської міськради Борис Пахолюк.

За його словами, через повномасштабну війну підприємці громади почали втрачати внутрішні ринки збуту, тому з'явилася ідея допомогти їм вийти на зовнішній ринок.

"Через війну купівельна спроможність в Україні дуже сильно знизилася. Дуже виросли ціни на всі групи товарів, зросла вартість енергоресурсів. При цьому доходи населення не зросли або навіть зменшилися. Це означає, що на внутрішньому ринку продавати свою продукцію стало набагато важче. Оскільки в Європі покупець є більш платоспроможним, ніж в Україні, то ми хочемо допомогти місцевим товаровиробникам винести їхню продукцію на цей міжнародний ринок, щоби вони змогли більше заробляти грошей. Адже це і додаткові робочі місця, і можливості для місцевого бізнесу", – розповідає Борис Пахолюк.

На навчання у "Школі експорту" набиратимуть дві групи підприємців: новачків і тих, хто вже має певний досвід.

"Ми вирішили допомогти місцевим підприємствам з тим, щоб вони отримали знання і навики, необхідні для виведення своєї продукції на зовнішній ринок. Це стосується бізнесів, які до цього взагалі не займалися експортом і тих, хто вже представлений на зовнішньому ринку, але хоче розширити там ринок збуту і шукає додаткової технічної допомоги, як це можна зробити", – каже директор Агенції розвитку міста.

Наразі, з його слів, організатори займаються підбором тренерів. Запрацювати "Школа експорту" має орієнтовно у червні-липні.

"Після навчальних тренінгів ми будемо проводити індивідуальні консультації для бізнесів, які в рамках "Школи експорту" виявлять бажання вийти на закордонний експорт. Також ми плануємо допомагати підприємцям виїжджати із їхньою продукцією на національні ярмарки чи виставки, які будуть проходити в Україні і за кордоном, щоб вони могл показати свою продукцію. Також будуть B2B-зустрічі із успішними підприємцями, які вже займаються експортом. Таким чином вони на практиці зможуть поспілкуватися і обмінятися досвідом. Також ми будемо допомагати нашим підприємцям шукати партнерів за кордоном – і через онлайн-платформи і через наших партнерів. Вони можуть допомогти нашим підприємцям просувати свою продукцію з того боку", – говорить Борис Пахолюк.

Реалізувати всі ці компоненти планують до кінця жовтня 2023 року. Сам проєкт є грантовим і фінансується ЄС та урядом Німеччини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок