Україна здобула перше "золото" за 18 років в індивідуальних вправах на Євро з художньої гімнастики

Україна здобула перше "золото" за 18 років в індивідуальних вправах на Євро з художньої гімнастики

Україна здобула перше "золото" за 18 років в індивідуальних вправах на Євро з художньої гімнастики
Вікторія Онопрієнко. Фото: Simone Ferraro

Друга медаль України на турнірі.

Україна здобула першу золоту медаль на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики. 19-річна Вікторія Онопрієнко стала переможницею у вправах з обручем.

На Євро у Баку відбувається заключний змагальний день. Перед його стартом Україна вже мала у доробку одну медаль - у командному багатоборстві за підсумками індивідуальних та групових виступів.

У заключний день змагань фінали проходитимуть у вправах з окремими снарядами, а також у групах. В усі індивідуальні фінали відібралася лише Вікторія Онопрієнко, Поліна Каріка - перша запасна у вправах з булавами.

Першим фіналом останнього дня Євро стали вправи з обручем. Ця вправа стала однією з двох, у яких Онопрієнко ставала переможницею кваліфікації - випередила обох титулованих болгарських художніх гімнасток Боряну Калейн та Стіляну Ніколову з оцінкою 33.650 бала.

Як виступила Вікторія Онопрієнко?

  • Онопрієнко розпочала виступи п'ятою з восьми учасниць фіналу. Вона виконала програму зі складністю 16.9 бала, отримавши за неї загальну оцінку 33.250 бала.
  • Після виступу Софії Раффаелі Онопрієнко гарантувала собі мінімум бронзову медаль на чемпіонаті Європи - італійка посіла підсумкове четверте місце.
  • Зрештою, результат Онопрієнко став найкращим серед усіх учасниць фіналу. З перевагою у 0.9 бала вона випередила представницю Ізраїлю Аді Асю Катц.

Художня гімнастика. Вправи з обручем, фінал

  1. Вікторія Онопрієнко (Україна) - 33.250 бала
  2. Аді Ася Катц (Ізраїль) - 32.600
  3. Боряна Калейн (Болгарія) - 32.250

Що означає "золото" Вікторії Онопрієнко?

  • Перша медаль України в одиночних фіналах за останні чотири роки. Востаннє це вдавалося Владі Нікольченко у 2019 році у вправах з булавами.
  • Перше "золото" України за 18 років в одиночних фіналах. У 2005-му чемпіонкою Європи стала Наталя Годунко (вправи зі стрічкою).
  • Перше "золото" України за 20 років саме у вправах з обручем. На Євро-2003 тріумфувала Ганна Безсонова.
  • Перша особиста медаль Вікторії Онопрієнко на чемпіонатах Європи з художньої гімнастки.

Вибір редакції

На початок