Михайло Романчук зійшов з дистанції на Кубку світу з плавання на відкритій воді: що сталося

Михайло Романчук зійшов з дистанції на Кубку світу з плавання на відкритій воді: що сталося

Ексклюзивно
Михайло Романчук зійшов з дистанції на Кубку світу з плавання на відкритій воді: що сталося
Михайло Романчук. Фото: AP Photos

Український плавець припинив виступ на четвертому колі дистанції.

Лідер збірної України з плавання Михайло Романчук зійшов з дистанції на етапі Кубка світу з плавання на відкритій воді, що проходить в італійському Гольфо-Аранчі.

Романчук розпочав виступати на міжнародних турнірах з плавання на відкритій воді з 2022 року. Тоді ж здобув першу медаль - "бронза" на чемпіонаті світу з водних видів спорту на дистанції 5 км.

На відкритій воді сезон для Романчука розпочався з етапу Кубка світу в єгипетському Сома Бей. Там український плавець показав дев'ятий результат на дистанції 10 км. Наступний ж старт українця пройшов в Італії, однак дистанцію до кінця Романчук не проплив.

Що сталося?

Романчук розпочав заплив у топ-3, поступово втративши лідируючі позиції. Тим не менш, перед четвертим колом український плавець займав дев'яте місце із незначним відставанням від лідерів.

На четвертому колі проміжного результату Романчука онлайн система не зафіксувала. А згодом, після запливу, український атлет виклав на своїй сторінці в Instagram сторіз, на якому видно, як він тримається за обличчя після підйому з води на пірс.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт український плавець розповів, що під час виступу від нього відмахнувся хтось з італійських спортсменів. Як саме це сталося Романчук не зрозумів і стверджує: у момент запливу залишав достатньо простору для суперників.

"Це сталося на третьому колі, практично чотири кола пропливли. Був якийсь з італійців, хто точно - сказати не можу, адже їх було 33. Наслідки - ніякі, просто дуже болить ніс. Сподіваюся, щоб до вечора він не опух, і я зміг далі тренуватися та плавати".

"Мені незрозуміло, як це відбулося, бо я залишав вдосталь місця. Навіщо взагалі пхатися? Не було причини, це середина дистанції, все попереду", - сказав Романчук.

Щодо свого виступу, то український плавець відзначив, що мав шанси показати високий результат.

"Плив я у першій десятці. Німець Олівер [Клемет], що плив позаду мене, фінішував третім. У нас була своя тактика, ми її притримувалися, але, скажімо, деяким італійцям вона не сподобалася. Але це спорт, нічого не поробиш".

Переможцем Кубка світу в Гольфо-Аранчі став угорець Крістоф Разовські. На фініші дистанції він випередив італійця Домініка Ачеренцу на 2.50 секунди.

Михайло Романчук на відкритій воді: що відомо

  • Дебютував у 2022 році на міжнародному рівні. На першому ж чемпіонаті світу з водних видів спорту здобув "бронзу" (5 км).
  • Це другий старт Романчука у кар'єрі на рівні Кубка світу на дистанції 10 км. У 2022 році в Німеччині він став срібним призером.
  • Особисті рекорди Романчука - 53:13.90 хв (5 км), 1:51:41.60 год (10 км) - обидва встановлені на чемпіонаті світу-2022 з водних видів спорту.

Вибір редакції

На початок