США ввели нові санкції проти РФ. Хто потрапив у "чорний список"

США ввели нові санкції проти РФ. Хто потрапив у "чорний список"

Мінфін США
Мінфін США. Фото: Associated Press

США розширили антиросійські санкції і додали понад 200 юридичних та фізичних осіб до списку обмежень, щоб запобігти доступу Росії до товарів, необхідних їй на полі бою.

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну США.

"Наші спільні зусилля відрізали РФ від ресурсів, необхідних для оснащення її армії, і різко обмежують доходи, які Кремль отримує для фінансування військової машини. Сьогоднішні дії ще більше посилять тиск на здатність Путіна здійснити своє варварське вторгнення та сприятимуть нашим глобальним зусиллям, спрямованим на припинення спроб Росії ухилитися від санкцій", — сказала міністерка фінансів США Джанет Єллен.

Нові санкції США спрямовані на російський ВПК, а також її гірничодобувний, технологічний і металургійний сектори. Держдеп США також додав до переліку або визначив як заблоковану власність майже 200 фізичних і юридичних осіб, зокрема судна та літаки.

Міністерство торгівлі США розширило категорії, на які поширюються заходи експортного контролю, і додало до свого санкційного списку 71 організацію, щоб не допустити доступу Росії до товарів, необхідних їй для ведення бойових дій. Серед них 69 російських компаній та по одній з Вірменії та Киргизстану.

США також вводять нові галузеві санкції, які доповнюють наявні обмеження в архітектурному, машинобудівному, будівельному, виробничому і транспортному секторах економіки Росії. Також Мінфін США забороняє експорт, реекспорт, продаж або постачання зі США архітектурних чи інженерних послуг будь-якій особі, яка перебуває у РФ. Ця заборона набуде чинності з 18 червня 2023 року.

Також під обмеження США потрапили:

  • віцепрем'єр РФ Вікторія Абрамченко;
  • міністр освіти Сергій Кравцов;
  • омбудсмен Тетяна Москалькова;
  • помічник президента РФ Ігор Левітін;
  • дитячий омбудсмен Московської області Ксенія Мішонова;
  • помічник президента РФ — начальник Контрольного управління президента Дмитро Шальков;
  • ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко.
  • віцепрезидент "Норнікелю" Сергій Малишев.

Крім того, Мінфін США ввів санкції проти Служби зовнішньої розвідки Росії.

Раніше 19 травня країни G7 підтвердили свої зобов'язання з надання фінансової, гуманітарної військової, дипломатичної підтримки, якої потребує Україна. А також дійшли згоди в обмеженні експорту алмазів з РФ.

Вибір редакції

На початок