Працівників Рівненського заводу високовольтної апаратури не допускають до роботи. В чому причина

Працівників Рівненського заводу високовольтної апаратури не допускають до роботи. В чому причина

Працівників Рівненського заводу високовольтної апаратури не допускають до роботи. В чому причина
Фото: Суспільне Рівне

Майже тисяча працівників і орендарів приміщень Рівненського заводу високовольтної апаратури третій день не можуть вийти на свої робочі місця. Причина — рішення Печерського районного суду Києва про накладення арешту на усе майно і приміщення заводу. Згідно з ним, заводу інкримінують відмивання коштів та спонсорування тероризму.

Працівники Рівненського заводу високовольтної апаратури 19 травня зібралися на відкриту нараду у відповідь на судове рішення, яке не дозволяє їм потрапити на робочі місця.

Працівників Рівненського заводу високовольтної апаратури не допускають до роботи
Фото: Суспільне Рівне

“Ухвалою Печерського районного суду нам заборонено користуватися нашими приміщеннями, накладено на приміщення і земельні ділянки арешт, позаяк за ознаками і за рішенням суду, ці приміщення є як докази у кримінальному провадженні за статтею Кримінального Кодексу України, частиною четвертою статті 110-2 і частиною третьою статті 209-ї Кримінального кодексу України. Якщо так просто сказати — це фінансування тероризму”, — коментує генеральний директор “ВС-РЗВА” Роман Миронюк.

Згідно з указом президента України від 19 жовтня 2022, підприємство перебуває під санкціями РНБО через можливі зв'язки власників із Росією.

Працівників Рівненського заводу високовольтної апаратури не допускають до роботи
Фото: Суспільне Рівне

Адвокат колективу “ВС-РЗВА” Ігор Солімчук пояснює: підстав не допускати людей — немає:

"Речовий доказ — це предмет, на якому сліди злочину. Якщо йде про фінансування, я іще допускаю комп'ютер, може на тому комп'ютері була якась програма, яка перераховувала гроші, на тому комп'ютері той документ, який дав підстави. Але не на земельній ділянці, не на приміщенні. Пробуємо достукатися до Печерського суду, щоб отримати матеріали справи, щоб подати апеляційну скаргу на ухвалу суду”.

За словами адвоката Ігоря Солімчука, реєстри про власність підприємства — відкриті і проти проведення слідчих дій ніхто не заперечує. Працівники арештованих судом підприємств лише хочуть мати змогу виходити на роботу.

“У нас — воєнний стан. В нас, якщо я не отримую зарплату, я не маю за що купити шматок хліба. Плюс-мінус 250 людей працює тільки на цьому підприємстві. З орендарями ж там під тисячу людей. Тобто під тисячу людей сьогодні нічого не можуть робити”, — пояснює адвокат.

Директор Роман Миронюк розповідає, що початку повномасштабного вторгнення співпраці не було ні з РФ, ні з Білоруссю. Нині РЗВА, каже, виготовляє продукцію, яка є критично важливою для низки галузей економіки в різних регіонах України:

“Я не знаю, як ми могли фінансувати тероризм. Тому що з 24-го лютого ні з Білоруссю, ні з агресором у нас не було. Ми маємо працювати кожного дня і випускати продукцію, платити податки, платити заробітну плату. Повинні бути розслідування, повинні бути встановлені усі факти, але зупинятися не потрібно ні на одну годину, ні на одну хвилину”.

Слідчі дії на території підприємства проводить Національна поліція. Суспільне звернулося до пресслужби, коментарів щодо цього випадку вони поки не дають.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок