Ексмера Рубіжного Хортіва засудили за колабораціонізм до 10 років за ґратами

Ексмера Рубіжного Хортіва засудили за колабораціонізм до 10 років за ґратами

Ексмера Рубіжного Хортіва засудили за колабораціонізм до 10 років за ґратами
. Архівна ілюстрація: колишній голова Рубіжного у своєму кабінеті до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Фото: Суспільне Донбас

Колишнього міського голову Рубіжного засудили за співпрацю з окупантами до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною протягом 15 років працювати в органах влади та місцевого самоврядування.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Судове засідання відбулось без присутності обвинуваченого 16 травня у Кропивницькому. Йому висунули обвинувачення за частиною 1 статті 111-1 ККУ – публічна підтримка дій РФ та частиною 5 цієї ж статті – зайняття посади в окупаційних органах влади.

За інформацією прокуратури, у суді було доведено, що засуджений після повномасштабного вторгнення РФ в Україну самоусунувся від виконання своїх обов'язків міського голови та добровільно почав співпрацювати з окупантами.

"У березні 2022 року він погодився на пропозицію представників окупаційної влади держави-агресора стати "керівником адміністрації міста Рубіжне ЛНР", — йдеться у повідомленні.

Також засуджений неодноразово давав інтерв'ю пропагандистським ЗМІ окупантів, в яких заявляв про свою підтримку дій російських окупантів та закликав людей до співпраці з ними.

"На одному з відеозаписів, опублікованому на телеграм-каналі голови Чеченської Республіки, засуджений разом із "кадирівцями" розповідав про обшук у військовослужбовця Збройних Сил України", — розказали в прокуратурі.

Також про підтримку дій російських окупантів колишній міський голова Рубіжного заявляв під час проведення особистих прийомів громадян, після того, як його призначили головою окупаційної адміністрації у Рубіжному.

Наразі відомо, що засуджений переховується но окупованій території Луганщини.

Що відомо про колишнього мера Рубіжного Сергія Хортіва

Сергій Хортів на посаду міського голови був обраний у жовтні 2020 року. Він балатувався на цю посаду від політичної партії "Наш край". З 2015 по 2020 рік він також обіймав посаду міського голови, на яку був обраний від опозиційного блоку.

За інформацією ресурсу Руху "Чесно", у 2014 році голосував за "звернення" Луганської обласної ради щодо права закликати російські війська в Україну "для захисту Донбасу від київської хунти".

Ексмера Рубіжного Хортіва засудили за колабораціонізм до 10 років за ґратами
Сергій Хортів. Фото: Facebook/Сергій Хортів

22 травня 2014 брав участь у блокуванні української військової техніки у Рубіжному, коли бойовики розстріляли українських військовослужбовців.

Після звільнення Рубіжного від терористичних угруповань "ЛНР", залишився у місті, поширював проросійські настрої та вів пропаганду на користь так званої "ЛНР", а також займався саботажем.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну міський голова Рубіжного самоусунувся від виконання своїх обов'язків.

"Хортів і вся влада фактично самоусунулась від виконання своїх обов'язків, від формування чи забезпечення оборони міста. Це відбулось 3 березня", — розповів Суспільному начальник Сєвєродонецької районної адміністрації Роман Власенко.

За інформацією начальника Рубіжанської МВА Андрія Юрченка, Хотрів перебуває в окупованому Рубіжному.

"Наскільки я володію інформацією, він також виконує обов'язки "мера міста Рубіжне". І буквально три дні назад в місті зі своїм підлеглими, спускались в підвал, коли наші війська точково відпрацьовували по ним", — розказав Юрченко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок