У Харкові пропонують назвати вулицю на честь автора "Щедрика" Леонтовича

У Харкові пропонують назвати вулицю на честь автора "Щедрика" Леонтовича

У Харкові пропонують назвати вулицю на честь автора "Щедрика" Леонтовича
Соборний сквер у Харкові. 16 травня 2023 року. Фото: Марія Солодовнік/Суспільне Харків

Перейменувати одну з вулиць Харкова на честь композитора Миколи Леонтовича просить його родич-харків'янин: з такою пропозицією Володимир Снігурський вперше звернувся до міськради пів року тому.

Володимир Снігурський понад 20 років збирає відомості про своїх родичів. Серед них — автор "Щедрика", український композитор Микола Леонтович.

"Мій дід є двоюрідним братом Леонтовича. У нашій родині взагалі дуже довго замовчували, боялися і не казали про родинні зв’язки з Леонтовичем, бо це було дуже небезпечно. Радянська влада знищила самого Леонтовича за допомогою КДБіста Геращенка", — говорить Снігурський.

вулиця Леонтовича
Харків’янин Володимир Снігурський пропонує назвати вулицю іменем Миколи Леонтовича. Харків, 19 травня 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Володимир пропонує назвати ім'ям Леонтовича одну з вулиць Харкова, яка підпадає під дерусифікацію. Перше звернення до міськради чоловік направив пів року тому, потім звертався ще двічі.

"Дивлюся, що обговорення деяких прізвищ, які надійшли в мерію після моєї заяви, вже мають місце, а моя заява чогось була відсунута", — каже чоловік.

вулиця Леонтовича
Харків’янин Володимир Снігурський пропонує назвати вулицю іменем Миколи Леонтовича. Харків, 19 травня 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

З початку повномасштабного вторгнення у Харкові міськрада перейменувала 22 топоніми в межах деколонізації та дерусифікації, ще близько 500 вулиць потребують зміни назви, розповідає начальник відділу топоніміки Харківської міськради Роман Кравченко.

"Пропозиція є, вона на слуху у керівництва міста. У мене зараз більш ніж 100 пропозицій. Ми не можемо відразу перейменувати 100 вулиць. Люди, які загинули, захищаючи Харків, люди, які загинули, захищаючи Україну. Відверто скажу, що першочергово увага саме на ці назви, на ці імена, на цих людей", — пояснює Кравченко.

Роман Кравченко
Роман Кравченко, начальник відділу топоніміки Харківської міськради. Харків, 19 травня 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Представниця громадської ініціативи "Харківська топонімічна група" Ірина Гончарова вважає, що до перейменування вулиці буде більше уваги, якщо подавати комплексну пропозицію.

Ірина Гончарова Харків
Ірина Гончарова, представниця громадської ініціативи «‎Харківська топонімічна група»‎. Харків, 19 травня 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

"Цей підхід мені найбільше подобається. Шляхом створення топонімічного ансамблю. Тобто, обрати якийсь квартал, де кілька вулиць підлягає перейменуванню, і назвати їх іменами видатний українських композиторів", — каже Гончарова.

У відділі топоніміки Харківської міськради ще не вирішили, чи виносити пропозицію стосовно перейменування вулиці на честь Леонтовича на громадське обговорення.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок