Міністр оборони Британії підтвердив використання українськими військовими ракет Storm Shadow

Міністр оборони Британії підтвердив використання українськими військовими ракет Storm Shadow

Міністр оборони Британії підтвердив використання українськими військовими ракет Storm Shadow
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, фото: Getty Images

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 18 травня підтвердив використання українською армією британських далекобійних ракет Storm Shadow.

"Все, що я можу сказати, це моє розуміння, що вони використовувалися з того часу, як ми оголосили про їхнє доставлення до України. Але я не буду розповідати подробиці", — сказав Воллес, відповідаючи на питання журналіста.

Він також додав, що системи озброєнь, які були передані Україні від західних союзників, були "потужними" і "змінили ситуацію".

Що відомо про крилаті ракети Storm Shadow

Міністр оборони Британії Воллес підтвердив використання українськими військовими ракет Storm Shadow
Міністр оборони Британії Воллес підтвердив використання українськими військовими ракет Storm Shadow. Колаж Суспільного

Storm Shadow або SCALP — це крилата ракета великої дальності зі стелс-можливостями, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Ракета має польотну масу до 1300 кг, а маса бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність пуску цієї крилатої ракети складає понад 250 км в експортному варіанті, і до 560 км — для армії Франції та Британії.

Політ ракети до цілі відбувається на висоті 30-40 м з максимальною швидкістю до 1000 км/год в залежності від висоти польоту.

Ракета має дворівневу бойову частину. Спочатку перший кумулятивний заряд пробиває броню, бетон або землю, а потім основний заряд проникає всередину цілі, щоб завдати максимального ураження.

Storm Shadow призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, які добре захищені засобами протиповітряної оборони. Може використовуватися в будь-який час доби, складних метеоумовах та при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії.

Ракети Storm Shadow можуть бути встановлені на українських винищувачах радянського виробництва і мають радіус дії, щоб завдати ударів углиб окупованих Росією територій України.

Як зазначає портал Defence Express, бойова частина Storm Shadow важить 450 кг, що удвічі більше ніж в ATACMS. Крім того, літак із крилатою ракетою повітряного базування має значно більшу мобільність, ніж будь-який наземний тактичний ракетний комплекс.

Що відомо про намагання України отримати далекобійні ракети

23 січня, голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол заявив, що Сполученим Штатам необхідно відправити в Україну оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS дальнього радіуса дії.

2 лютого голова Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не завдаватиме ударів по території Росії із використанням ракет великої дальності, якщо західні союзники передадуть таку зброю Силам оборони.

17 лютого президент Володимир Зеленський заявив про те, що табу щодо постачання далекобійних ракет Україні знімається.

Вибір редакції

На початок