Водопілля в Києві: рівень води у Дніпрі зменшився

Водопілля в Києві: рівень води у Дніпрі зменшився

Водопілля в Києві: рівень води у Дніпрі зменшився
Фото: Юрій Свиридюк \ Суспільне

Станом на ранок 18 травня рівень води у Дніпрі в Києві зменшився на 25 см. Як зауважили в Київській міській військовій адміністрації, аварійні підтоплення не зафіксовані.

"Рівень води річки Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 9 258 см (за Балтійською системою висот). Температура води: 16°C. В порівнянні з минулим днем, рівень водопілля знизився аж на 25 см", — йдеться у повідомленні.

На цей час по Києву не зафіксовано аварійних підтоплень, проте утримується затоплення заплави шаром близько 5-10 см. Залишаються підтопленими заплавні території — острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате та приватні ділянки в районі Осокорків.

"Попередні прогнози не передбачають суттєвого збільшення рівня води в Дніпрі в межах Києва", — додав голова КМВА, Сергій Попко.

Що відомо про водопілля 2023 року в Києві та області

У Києві та деяких районах Київщини тривають підтоплення дачних будинків та присадибних ділянок, які розташовані поруч із берегом Дніпра. Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі.

У Києві 25-26 квітня зафіксували зростання рівня води у Дніпрі після тижневого спаду.

Перші дні травня рівень води ріс, але 5 травня вже зафіксований перший за цей місяць його спад. Як пояснили в КМВА, динаміка підйому та зниження показників повені залежить від роботи Київської та Канівської ГЕС.

Вибір редакції

На початок