Саміт Ради Європи підтримав українську формулу миру — Зеленський

Саміт Ради Європи підтримав українську формулу миру — Зеленський

Зеленський
. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Саміт Ради Європи, який відбувся у Рейк'явіку, схвалив підсумкову резолюцію, в якій заявив про підтримку української "формули миру".

Про це у вечірньому зверненні сказав президент Володимир Зеленський.

"У підсумковій резолюції саміту, що відбувся в Ісландії, зафіксована підтримка української формули миру. І це важливо, що Європа настільки консолідована заради чесного мирного плану. Дякую за це всім лідерам нашої Європи та кожній державі – учасниці Ради Європи", — сказав він.

 Президент подякував парламентарям Франції та Естонії.

"Сенат Франції сьогодні проголосував за визнання Голодомору 32–33-го років геноцидом українського народу. Парламент Естонії ухвалив заяву на підтримку нашого прагнення стати повноправним членом НАТО й закликав Альянс підтримати це рішення", — сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що провів кілька підготовчих нарад "щодо нових кроків для зміцнення нашої оборони та наших міжнародних позицій".

"Відбувся, і доволі успішно, візит української делегації в Республіку Корея. Урядовці, перша леді України. Були зустрічі, переговори різного рівня, звернення Олени до народу Кореї й усіх народів регіону на вагомому форумі "Азійське лідерство". Я дякую панові президенту РК за чітке засудження російської агресії та підтримку глобальних зусиль заради миру", — сказав він.

Зеленський також повідомив, що внаслідок обстрілу росіянами Херсонщини загинув хлопчик.

"Його звали Всеволод. У липні йому мало б виповнитися шість років. Мої співчуття рідним і близьким! ️ Це був черговий артилерійський удар терористів. Люди просто були на вулиці біля звичайного магазину", — сказав він.

Президент зазначив, що чергові обстріли Сумщини, Чернігівської області, Дніпропетровщини, Запорізької області, Донбасу доводять, що потрібно ще більше консолідації світу для тиску на Росію, ще більше сили для українських воїнів, "щоб знищувати кожну позицію терористів, іще більше підтримки для наших людей, щоб рятувати життя й повертати безпеку для наших міст і сіл".

Як повідомили у Кабміні, за підсумками роботи Саміту 46 держав ухвалили Декларацію, у якій:

 • підтримали українську Формулу миру;
 • привітали прогрес у створенні Спецтрибуналу для керівництва Росії;
 • проголосили створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України як першого компоненту Міжнародного компенсаційного механізму;
 • заявили про готовність брати участь в подальших ініціативах з розбудови механізму. В тому числі у створенні Компенсаційної комісії та Компенсаційного фонду;
 • закликали РФ звільнити цивільних українців, в тому числі депортованих українських дітей.

Що передбачає українська "формула миру"

У жовтні 2022-го президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

 1. Радіаційна та ядерна безпека.
 2. Продовольча безпека.
 3. Енергетична безпека.
 4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
 5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
 6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
 7. Повернення справедливості.
 8. Протидія екоциду.
 9. Недопущення ескалації.
 10. Фіксація закінчення війни.

12 грудня Зеленський повідомив, що Україна проведе саміт щодо виконання "формули миру".

Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Війна. Усі новини
На початок