Пожежі через обстріли росіян: на Чернігівщині пошкоджені 400 гектарів лісу

Пожежі через обстріли росіян: на Чернігівщині пошкоджені 400 гектарів лісу

Доповнено
Пожежі через обстріли росіян: на Чернігівщині пошкоджені 400 гектарів лісу
ФОТО: Північний лісовий офіс

У Новгород-Сіверському районі через пожежі внаслідок російських обстрілів пошкоджені 400 гектарів лісів. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник Новгород-Сіверської РВА Сергій Сергієнко.

"Ситуація не проста. На сьогодні лісовий масив, де понад 13 тисяч гектарів, перебуває у вкрай складному становищі. Пожежа не зупинена. Приймаються міри по припиненню та відсіченню вогню".

Окрім цього, за словами Сергієнка, вогонь може нашкодити й селам громади – це Мхи та Блешня, які розташовані за чотири кілометри від російського кордону і постійно обстрілюються ворогом. На сьогодні, в цих селах ніхто не проживає, людей відселили у зв'язку з військовими діями.

"Є загроза займання населених пунктів, які примикають до цих лісових угідь. Тому це теж буде вражати. Проводяться дії. Вчора (16 травня, — ред.) було засідання штабу. Визначені заходи, які треба проводити. Але є загроза обстрілів і немає можливості безперешкодно працювати в цьому регіоні".

Також, каже Сергієнко, в зоні знищення перебуває і природно-заповідний фонд Новгород-Сіверщини. Це орнітологічний заказник місцевого значення Гужевик та ландшафтний заказник "Рогізне" біля села Блешня.

Він додав, що в районі провели засідання штабу за участю представників ДСНС, лісгоспів та керівників громад. Є план дій з ліквідації пожеж, з міркувань безпеки його не розголошують.

Нагадаємо, за інформацією Північного лісового офісу, пожежа може розповсюдитись до сіл Орликівка та Баранівка, де ще проживають люди.

Детальніше — у відео:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок