Іміджеві втрати РФ: Данілов про збиття "Кинджалів" над Києвом

Іміджеві втрати РФ: Данілов про збиття "Кинджалів" над Києвом

Данілов
Cекретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Росія 16 травня застосувала таку велику кількість аеробалістичних ракет "Кинджал", оскільки вважала, що Україна не може їх збивати. І збиття цих ракет українськими силами ППО завдали армії РФ іміджевих втрат.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

"Вперше Росія застосувала таку велику кількість ракет, які, вона вважала, що ми не маємо спроможності збивати. Після повідомлення про перший збитий "Кинджал" росіяни довго не вірили в це, вважали, що це не може відповідати дійсності. Наша ППО блискуче впоралася зі своїм завданням. Було дуже гучно, набагато гучніше, ніж зазвичай", — сказав він.

За словами Данілова, те, що Україна має на сьогодні озброєння, як збиває "Кинджали", це "великий плюс для нашого захисту і для розуміння".

"Вони хотіли поцілити цими ракетами в наші об’єкти, але спроможності у них використовувати цю зброю стає все менше. Це іміджеві втрати, так званої, армії, яка ніколи не зазнавала поразки — це перше. Друге — це перше місце на сьогодні тим засобам ураження, які наша країна отримала від наших партнерів, ті Patriot, які на сьогодні виконують бездоганно свою роботу, велика їм подяка за це", — сказав секретар РНБО.

Що відомо про атаку РФ по Україні в ніч на 16 травня

У ніч проти 16 травня росіяни здійснили комплексну атаку на Київ із різних напрямків одночасно. Були застосовані БпЛА, крилаті ракети та, ймовірно, ракети балістичного типу. Тривога у Києві цієї ночі лунала двічі: з 2:25 до 4:03 і 4:22 до 5:33. Було зафіксовано падіння уламків в Соломʼянському, Шевченківському, Святошинському, Оболонському та Дарницькому районах столиці.

Водночас на Черкащині ППО під час тривоги знищило безпілотник. На Миколаївщині були знищені російські 4 ракети.

Цієї ночі сили ППО знищили всі 18 ракет, випущених військом РФ по Україні: 6 аеробалістичних ракет "Кинджал", 9 крилатих ракет "Калібр" і 3 балістичні ракети.

Вибір редакції

На початок