Хмельничани виступили проти будівництва храму УПЦ

Хмельничани виступили проти будівництва храму УПЦ

Хмельничани виступили проти будівництва храму УПЦ Фото: Суспільне

В обласному центрі розпочали будівельні роботи щодо зведення храму Української православної церкви на території польського кладовища. За словами директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради Олександра Чорнієвича, у 2016 році сесія міської ради заборонила будівництво храму на території цвинтаря.

Будівельні роботи на території польського кладовища. Фото: СуспільнеФото: Суспільне

Будівельні роботи на території польського кладовища. Фото: Суспільне

Розпочали будівництво храму в обласному центрі за адресою вулиця Чехова 28. На цій же вулиці з дитинства проживає Віталій Підгайчук. Чоловік у 2016 році, коли вперше розпочалось будівництво, створив ініціативну групу, в яку входити ті, хто проти цього.

«Ми зібрали майже пів тисячі підписів людей, які є мешканцями цієї вулиці в яких досі поховані тут рідні. Ми зібрали всі ці підписи і подали їх на розгляд земельної комісії і у 2016 році земельна комісія підтримала ініціативну групу», - каже Віталій Підгайчук.

У 2016 році Хмельницька міська рада підтримала ініціативну групу. Фото: СуспільнеФото: Суспільне

У 2016 році Хмельницька міська рада підтримала ініціативну групу. Фото: Суспільне

Віталій Підгайчук додає на цьому цвинтарі є могили до яких і сьогодні приходять родичі згиблих. На території будівництва до 2015 року знаходились могили: «Тут були людські поховання, зараз забудовник без дозволів забиває сваї в могили людей. Вони навіть поставили туалет. Ви розумієте, як цинічно?»

Настоятель храму Української православної церкви Протоієрей Іон каже, тут будують храм Великомученика Дмитрія Покровителя воїнів. Додає, мають необхідні документи, на підставі яких мають дозвіл на будівництво. Вони датуються 2011-12 роками.

Настоятель храму Протоієрей Іон каже, мають необхідні документи. Фото: СуспільнеФото: Суспільне

Настоятель храму Протоієрей Іон каже, мають необхідні документи. Фото: Суспільне

«В Україні було не традиційно, а таки молитовно будовані храми на честь загиблих Вітчизняною чи Другої Світової Війни, воїнів Афганістану, Чорнобиля. Рішенням міської ради вирішили зробити храм-пам’ятку для них, для молитви. Ось декларація .. теж рішення», - коментує настоятель.

Те, що храм будуть на території кладовища протоієрей Іоан прокоментував так: «це не від мене залежало, я ж цієї землі не виділяв. Мені виділяли на сесіях. Мені сказали «не переживаєте, це земля міської ради». Ми тут застали все таке, мікрорайон весь сюди сміття вивозив, маса шприців і всього такого».

Голова Хмельницького обласного осередку спілки поляків Франц Міцінський, розповідає, на цьому кладовищі поховані відомі для Проскурівчан особи: генерал російської армії, міський голова Микола Сікора, англійський лейтенант Віктор Лоуренс.

На кладовищі поховані відомі особи. Це могила англійського лейтенанта Віктора Лоуренса. Фото: СуспільнеФото: Суспільне

На кладовищі поховані відомі особи. Це могила англійського лейтенанта Віктора Лоуренса. Фото: Суспільне

Додає, що більш як 500 родичів похованих на цьому кладовищі людей, підписали лист про те, що вони проти будівництва.

«Надгробки щезли і вже стоять сваї. Це вчора – позавчора в усіх костелах міста викликало обурення. В нас 4 костели римо-католицьких і розповідати хто в них тут похований. Це акт вандалізму, який не знає меж», - Франц Міцінський.

В 2016 році Хмельницька міська рада підтримала ініціативу мешканців даної вулиці, щодо заборони будівництва храму, каже директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич.

«Там у свій час були могили, були хрести, відповідно ніхто не зробив перепоховання тих останків людей, які там знаходяться, а відбувається зараз забивання сваї в ґрунт. Вони звичайно підвали не роблять, не розкопують ці могили. А забивають сваї. Це звичайно є неприпустимо», - каже Олександр Чорнієвич.

Олександр Чорнієвич додає, планують зініціювати припинення акту постійного користування представників даної конфесії та зупинення в законний спосіб будівельні роботи.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди