ЦРУ запустило Telegram-канал, щоб вербувати росіян

ЦРУ запустило Telegram-канал, щоб вербувати росіян

Очільник ЦРУ Вільям Бернс
Очільник ЦРУ Вільям Бернс. Фото: АР

Американське ЦРУ запустило Telegram-канал, щоб вербувати росіян. На каналі можна побачити двохвилинний відеоролик російською мовою, який називається “Чому я пішов на контакт із ЦРУ: моє рішення”. Також там розміщені інструкції для анонімного зв'язку з американською розвідкою.

Як повідомляє CNN, представники ЦРУ заявили, що вторгнення Росії в Україну створило історичну можливість, "щоб росіяни прийшли до них і надали інформацію, яку потребують США".

Йдеться про спробу переконати росіян, незадоволених війною в Україні та життям у Росії, поділитися інформацією.

“ЦРУ вперше опублікувало відео в Telegram, яке закінчується інструкціями, як анонімно та безпечно зв’язатися з ЦРУ. Відео також опубліковано в інших соціальних медіа-платформах, включаючи YouTube, Twitter, Instagram і Facebook”, — пише CNN.

За словами одного із чиновників, у ЦРУ сподіваються, що росіяни, які працюють у секретних сферах і мають доступ до цінної інформації, почують: “Ми розуміємо вас, можливо, краще, ніж ви думаєте”.

“Ми хотіли донести до росіян їхньою мовою, що ми знаємо, через що вони проходять”, — додав чиновник, який говорив на умовах анонімності.

Чиновник наполягав, що відео створили не для того, щоб призвести до заворушень серед прихильників президента Росії Володимира Путіна, яких все ще чимало. Скоріше, воно націлене на людей із протилежного табору і “демістифікує” процес зв'язку з ЦРУ. У ньому не згадується Путін чи навіть війна в Україні — частково тому, що це було б “зайвим”, а також тому, що відео зачіпає “позачасові” теми, які давно переконували незадоволених росіян звернутися до ЦРУ, відзначає CNN.

“На першому місці — Україна, але це щось більше. У Росії завжди є люди, які ідентифікують себе з тим, що ми маємо тут сказати”, — сказав один із чиновників.

Відео намагається закликати до російського патріотизму, відзначили американські журналісти.

“Завдяки моїм діям ми будемо жити гідно”, — говорить диктор російською мовою, поки на відео жінка в машині зв’язується з ЦРУ.

Оприлюднене у понеділок відео — це більш відвертий виступ ЦРУ в соціальних мережах, аніж рік тому, через два місяці після початку повномасштабної війни в Україні. Тоді дописи містили схожі покрокові інструкції для потенційних російських інформаторів, як уникнути виявлення російськими службами безпеки за допомогою віртуальних приватних мереж або VPN і веб-браузера Tor, щоб анонімно та за допомогою шифрування зв’язатися з агентством.

Цільова аудиторія відео — це група росіян, яких, як вважає ЦРУ є тисячі або навіть десятки тисяч у Росії та за кордоном. Вони можуть мати цінну інформацію, якою можуть поділитися. Це можуть бути люди, які працюють у таких сферах, як кібербезпека, технології, фінанси, військові та дипломатія.

Багато з цих людей можуть не знати, як зв’язатися з ЦРУ, або просто не знати, що те, що вони знають, представляє інтерес, кажуть чиновники.

“Успіх, якого вони досягли під час попередньої спроби зв’язатися з росіянами минулого року, був досить хорошим, щоб спонукати їх тепер зробити більш агресивний поштовх із відео”, — пише CNN.

“Якби була невдача, ми б не намагалися зробити подібну спробу”, — сказав один чиновник. Водночас він відмовився надати будь-яку інформацію про те, яких і скільки інформаторів ЦРУ вдалося завербувати за останні 15 місяців.

Вибір редакції

На початок