Пенсіонерка в Нідерландах випадково продала стару вазу за дев'ять мільйонів доларів

Пенсіонерка в Нідерландах випадково продала стару вазу за дев'ять мільйонів доларів

Пенсіонерка в Нідерландах випадково продала стару вазу за дев'ять мільйонів доларів
Колаж, Суспільне

У Нідерландах 80-річна жінка випадково продала свою стару вазу за 9 мільйонів доларів, яка дісталась їй у спадок.

Як повідомляє CNN, жінка запросила до себе оцінювача, щоб дізнатися цінність кількох китайських творів мистецтв, які дісталися їй у спадок. Серед них опинилася ваза династії Цін, створена спеціально для імператора Китаю Цяньлуна, який правив країною понад 60 років. Фахівці відзначають, що крихкий артефакт близько 50 років провів у центральній Європі, а в останньої господині біля нього спокійно ходили кішки й собаки.

"Ми досягли кімнати з безліччю китайських творів мистецтва, успадкованих багато років тому. Її чотири кішки вільно ходили серед них. Вона вказала на частково позолочену китайську вазу на шафі - заповітний предмет, який, як вона знала, був чимось особливим і цінним", — розповів нідерландський артконсультант Йохан Бош ван Розенталь.

У 1954 році вазу продали на аукціоні в Лондоні за 56 доларів, а потім перепродали за 101 долар. На аукціоні Sotheby's вона пішла з молотка за дев'ять мільйонів доларів.

Довідка. Ваза з "подвійними стінками" є лише одним з кількох подібних проєктів, які були зроблені тільки під керівництвом супервізора імператорської печі Тан Іна в 1742 і 1743 роках. Грушовидна ваза є прикладом стилю порцеляни, відомого як "Янца", в якому ремісники використовували забарвлення західного стилю і емалі в своєму ремеслі.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура