У Першій лізі достроково визначилися володарі обох путівок в УПЛ за сезоном 2022/23: турнірна таблиця

У Першій лізі достроково визначилися володарі обох путівок в УПЛ за сезоном 2022/23: турнірна таблиця

У Першій лізі достроково визначилися володарі обох путівок в УПЛ за сезоном 2022/23: турнірна таблиця
ФК "Полісся". Фото: ФК "Полісся"

Хто з команд зберігає шанси на продовження боротьби.

Перша ліга з футболу - другий за рангом дивізіон чемпіонату України - підходить до завершення. Командам залишилося зіграти два тури, які визначать як усіх претендентів на підвищення у класі, так і на виліт.

За підсумками першої частини чемпіонату турнірна таблиця Першої ліги була розбита на дві підгрупи: чемпіонську та збереження прописки. У першій вісім команд змагаються за місця в УПЛ (топ-2 - прямий вихід, 3-4 місце - перехідні матчі).

Два учасники УПЛ на сезон 2023/24 вже визначені. Ними стали житомирське "Полісся" та київська "Оболонь". Ці команди вже гарантували собі відрив та місця у топ-2 чемпіонської групи Першої ліги.

Як "Оболонь" та "Полісся" вийшли в УПЛ і що це для них означає?

Оболонь

 • "Оболонь" заснована у 2013 році і не має відношення до старої "Оболоні" (утворилася у 1992 році та припинила існування у 2012-му).
 • Після припинення існування старої "Оболоні" нова ще під назвою "Оболонь-Бровар" розпочала шлях виходу до УПЛ у 2013 році на рівні команди Другої ліги. Там кияни провели два сезони і підвищилися у класі за підсумками сезону 2014/15.
 • Найкращий результат перед виходом в УПЛ "Оболонь-Бровар" мала у першому ж сезоні після підвищення до Першої ліги - третє місцеПідвищення у класі тоді здобула лише одна команда - "Зірка" - через скорочення кількості клубів в УПЛ.
ФК "Оболонь"
Фото: ФК "Оболонь"
 • У вересні 2020 року відбулося перейменування "Оболоні-Бровар" на "Оболонь". Клуб, що мав таку назву, грав в УПЛ у період з 2002 до 2005 року, а також з 2010-го до 2012-го.
 • Київ уперше за чотири роки в УПЛ буде представлений одразу двома командами. Востаннє це траплялося у сезоні 2018/19 - тоді у Прем'єр-лізі грали "Динамо" й "Арсенал-Київ".
 • Першу частину сезону "Оболонь" завершила на другому місці у групі "Б" Першої ліги - 29 очок. Однак після підрахунку очок з суперниками з топ-4 зрівнялася за очками з "Поліссям" (16) та була одним з двох лідерів групи перед стартом другої частини сезону.

Полісся

 • "Полісся" було засновано у 1959 році. У 2005-му клуб було розформовано, на базі чого утворилися одразу дві житомирські команди - "Житичі" та МФК "Житомир", які довго не проіснували.
 • У 2016 році відбулося відродження "Полісся": спершу - під назвою МФК "Житомир". А у лютому 2017 року відбулося повернення історичної назви.
 • Під назвою "Полісся" клуб повернувся до виступів у чемпіонатах України у сезоні 2017/18, провівши три роки у Другій лізі. У Першій лізі житомирська команда проводить другий сезон, закінчивши дебютний на 11-му місці.
ФК "Полісся"
Фото: ФК "Полісся"
 • Для "Полісся" це друга спроба вийти до еліти чемпіонату України. У 2002 році житомирська команда грала у стикових матчах за підвищення у класі, однак поступилася "Поліграфтехніці"нині — "Олександрія".
 • Житомир уперше в історії міста буде представлений у вищому дивізіоні чемпіонату України з футболу.
 • Першу частину сезону "Полісся" закінчило з 40 очками у групі "А" Першої ліги. Після підрахунку очок, здобутих з командами топ-4, житомирська команда розпочала другий етап змагань з результатом у 16 очок - як і "Оболонь".

Турнірна таблиця Першої ліги

 1. "Полісся" (Житомир) — 28 очок (12 матчів), +15 (різниця голів)
 2. "Оболонь" (Київ) — 27 (12), +11
 3. ЛНЗ (Черкаси) — 19 (12), +5
 4. "Металург" (Запоріжжя) – 17 (12), +1
 5. "Карпати" (Львів) - 17 (12), -1
 6. "Епіцентр" (Кам'янець-Подільський) - 12 (12), -6
 7. "Кремінь" (Кременчук) - 6 (12), -18
 8. "Нива" (Тернопіль) - 6 (12), -7

Що далі у Першій лізі?

Шанси на підвищення у класі зберігають одразу чотири команди Першої ліги: ЛНЗ, "Металург", "Карпати" та "Епіцентр". Вони продовжують боротьбу за два місця у зоні перехідних матчів - третє та четверте.

Найкращі шанси - у ЛНЗ, який може забезпечити собі місце у зоні перехідних ігор вже у наступному турі перемогою над "Карпатами". Найгірші - у "Епіцентра" - потрібно дві перемоги у двох наступних поєдинках і синхронні поразки "Металурга" та "Карпат" у боротьбі за останнє місце в зоні перехідних матчів.

Календар заключних турів претендентів на підвищення у класі

 • Сьомий тур, 22 травня: ЛНЗ - "Карпати", "Металург" - "Епіцентр"
 • Восьмий тур, 27 травня: "Полісся" - ЛНЗ, "Карпати" - "Оболонь", "Епіцентр" - "Кремінь", "Нива" - "Металург"

Вибір редакції

На початок