10 тисяч перевезень за 2 роки: столиця розвиває послугу "соціального таксі"

10 тисяч перевезень за 2 роки: столиця розвиває послугу "соціального таксі"

10 тисяч перевезень за 2 роки: столиця розвиває послугу "соціального таксі"
Фото: КМДА

У Києві зростає популярність "соціального таксі", що надає безоплатні послуги людям з інвалідністю. Влада столиці готова збільшити обсяг таких перевезень.

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, "соціальне таксі" для дітей та дорослих з інвалідністю працює у Києві вже два роки і за цей період здійснило близько 10 тисяч перевезень, із них 3253 – цього року.

Нині столицею курсують 7 спеціально облаштованих автомобілів міського інклюзивного таксі. Постійно ними користуються 70 киян. Вони відвідують реабілітаційні центри, школи, лікарні, спортивні і культурні заходи, басейни, за потреби можуть доїхати до вокзалу. Усього ж договори на отримання соціальної транспортної послуги уклали 147 мешканців столиці. Перевезення здійснюються безкоштовно, адже фінансується з міського бюджету, зазначила Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА додала, що місто готове збільшити кількість спецавто, якщо більше людей з інвалідністю укладуть відповідні договори про соціальні перевезення.

У КМДА нагадали, щоб укласти угоду про надання послуги інклюзивного таксі, потрібно звернутися до районного управління праці та соцзахисту населення за місцем реєстрації.

Що відомо про послугу інклюзивного таксі у Києві

У вересні 2022 року у Києві відновило роботу "соціальне таксі" для перевезення людей з інвалідністю до лікарень, центрів реабілітації та закладів освіти. Ця послуга не працювала у столиці від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Пілотний проєкт послуги інклюзивного таксі в Києві Департамент соціальної політики КМДА тестував у 2020 році. Тоді участь у проєкті взяли 140 дітей з інвалідністю, які здійснили близько тисячі поїздок.

"Соціальне таксі" – спеціально облаштований транспорт. Він призначений для перевезення людей з інвалідністю І групи та/або одиноких непрацездатних громадян, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації, до соціально значимих об’єктів.

Вибір редакції

На початок