ГО "Цивільні в полоні" просить обміняти Богуслаєва на цивільних заручників

ГО "Цивільні в полоні" просить обміняти Богуслаєва на цивільних заручників

Експрезидент "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв, Київський апеляційний суд, 30 листопада 2022
. Експрезидент АТ "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв під час засідання у Київському апеляційному суді, 30 листопада 2022 року. Фото: Нікіта Галка, Суспільне

Громадська організація “Цивільні в полоні” просить обміняти підозрюваного у держзраді експрезидента компанії “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєва та російських священників на цивільних заручників.

Як повідомляє Центр прав людини ZMINA, відповідне зверенння керівниця ГО “Цивільні в полоні” Карина Дячук 12 травня направила керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку.

“У зв’язку з тим, що колишній президент компанії “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв висловив бажання, щоб його додали до переліку осіб, яких планується обміняти на українських полонених, звертаємось до Вас з проханням внести до списків на обмін та посприяти у поверненні на батьківщину українських цивільних, які перебувають в російському полоні понад 14 місяців“, – йдеться у зверненні.

Звернення ГО "Цивільні в полоні" щодо обміну Богуслаєва
Звернення ГО "Цивільні в полоні". Фото: ГО "Цивільні в полоні" з сайту ZMINA

За словами Дячук, звернення вже прийняла канцелярія Офісу президента.

10 травня журналісти проекту Радіо Свобода "Схеми" оприлюднили лист-заяву за підписом В'ячеслава Богуслаєва на ім’я керівника Офісу президента Андрія Єрмака. В ньому колишній голова підприємства "Мотор Січ" попросив включити його в список на обмін з Росією.

Лист-заяву Богуслаєва з проханням про обмін, журналісти "Схем" оприлюднили у новому розслідуванні, в якому опублікували невідомі раніше записи телефонних розмов на той момент президента "Мотор Січі" Богуслаєва, які свідчать про те, що у розпал повномасштабного вторгнення РФ він блокував передачу гелікоптера Мі-2 українським розвідникам. Зокрема, він віддавав вказівки розібрати його на запчастини та приховати документи, які були необхідні для його експлуатації.

В Україні експрезидента "Мотор Січі" звинувачують у пособництві державі агресору, колабораційній діяльності, сприянню діяльності терористичної організації й, віднедавна, протидію ЗСУ. Наразі Богуслаєв перебуває в СІЗО і всі обвинувачення відкидає.

1 квітня Зеленський підписав укази про санкції проти понад 200 юридичних осіб і понад ніж 270 – фізичних. Зокрема, у списку опинилися колишній президент "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв.

Що відомо про справу В’ячеслава Богуслаєва

Як повідомляла Служба безпеки України, після початку повномасштабного вторгнення Росії керівник "Мотор Січ" фінансував "ДНР" через сплату податків та зборів у бюджет самопроголошеної республіки.

У відомстві додали, що президент "Мотор Січі" співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року знаходиться під контролем так званої "ДНР" та метою якого є постачання авіакомплектуючих до підприємств військово-промислового комплексу РФ.

Правоохоронці провели обшуки та виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород експрезиденту АТ "Мотор Січ" В’ячеславу Богуслаєву від представників військово-політичного керівництва РФ.

В'ячеслава Богуслаєва було затримано у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

8 лютого Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід експрезиденту підприємства "Мотор Січ" В’ячеславу Богуслаєву.

На початок