Понад 100 жителів Сумщини подали заявки на відшкодування пошкоджень житла в рамках програми "єВідновлення"

Понад 100 жителів Сумщини подали заявки на відшкодування пошкоджень житла в рамках програми "єВідновлення"

З 10 травня стартувала програма компенсації “єВідновлення” за зруйноване житло. Допомогу отримають люди, чиї будинки мають незначні пошкодження внаслідок війни і які ще не були відремонтовані. Йдеться передусім про заміну вікон, дверей, ремонт покрівлі тощо.

Олексій Іванович Ступак розповідає: близько 60 років мешкав у Сумах на вулиці Роменській. Авіаудар російської авіації по житловому сектору вночі 7 березня минулого року зруйнував будинок і змінив життя. Пан Олексій каже, що ту ніч не забуде ніколи, адже загинули його сусіди. У зону ураження потрапили зо два десятки будинків, серед яких і його оселя.

“Даху немає, двері й шибки повилітали. Стіни попадали. Приїздила комісія на Роменську. Вони зайшли в мою будівлю, роздивлялися все і створили акт, його підписали дев'ять осіб і його дали мені на руки. Оце те, що в мене є”, - говорить мешканець зруйнованого будинку Олексій Ступак.

Нині Олексій Іванович з дружиною мешкає у сина. Пояснює, за цей час допомоги від держави не отримував і через слабке здоров'я ніяких документів на неї не подавав. Сподівається, що державна підтримка колись буде.

Олексій Ступак Суми війна
Олексій Ступак. Фото: Суспільне Суми

“Необхідно подати заяву про пошкодження, якого зазнало майно саме на портал “Дія” або додаток “Дія”. До заявки додаються документи, які посвідчують право власності на пошкоджене житло і опис всіх пошкоджень. Першочергове отримання – це учасники АТО, бойових дій, люди з інвалідністю 1-2 групи, особи, які взяли дітей під опіку або піклування. Є перелік осіб, яким забороняється отримувати таку компенсацію. Це особи, які притягувалися до кримінальної відповідальності за злочини проти України. Це особи, які співпрацюють з державою-агресором або їхні спадкоємці, якщо буде встановлено, що особа вчинила кримінальний злочин проти нашої держави”, - пояснює юристка безоплатної правової допомоги Юлія Іваненко.

Юлія Іваненко війна Суми
Юлія Іваненко. Фото: Суспільне Суми

За словами начальника Сумського обласного управління архітектури Володимира Бикова, за зруйноване війною житло власники можуть отримати від держави компенсацію.

"єВідновлення" передбачає конкретну програму і конкретну цифру – до 200 тисяч гривень. Сюди потрапили люди, які потрапили під категорію пошкодженні, не повністю руйнація. Створюється відповідна комісія з фахівців, які на підставі заяв, які прописані в програмі “єВідновлення”, надають інформацію. Ця відповідальність буде на місцеві органи влади, на громади. І, чим швидше вони це зроблять, тим оперативніше люди зможуть отримати цю допомогу”, - зазначає Володимир Биков.

Володимир Биков війна Суми архітектор
Володимир Биков. Фото: Суспільне Суми

За дві доби роботи державної програми "єВідновлення" заявки на відшкодування подали понад 100 жителів Сумщини. Відправити заявку на отримання виплати можна у застосунку “Дія”, кошти будуть зараховані на спеціальну картку “єВідновлення”.

Також за словами пана Бикова, з початку повномасштабного вторгнення жителі Сумщини подали понад 7 тис. заявок на відшкодування пошкоджень житла.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок