Президент Сербії погодився на дострокові вибори у країні

Президент Сербії погодився на дострокові вибори у країні

Президент Сербії погодився на дострокові вибори у країні
Президент Сербії Александар Вучич під час промови у Белграді, 23 січня 2023 року. Фото: AP

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що готовий провести дострокові вибори у країні на тлі протестів, обумовлених нещодавніми випадками масової стрілянини.

Як повідомляє RTS, про це політик оголосив під час візиту в село Дуваніште, де було продемонстровано здана мешканцями країни незареєстрована зброя.

Видання зазначає, що Вучич пообіцяв оголосили рішення щодо виборів 26 травня. При цьому він підкреслив, що опозиція не визначатиме дату їхнього проведення.

"Ми йдемо на вибори, найпізніше у вересні, і жодної філософії немає. Ви (опозиція — ред.) не оберете, коли відбудуться вибори, тому що це — не фонтан бажань, і країна — не гра, як ви собі уявляли, але якщо ви хочете поговорити — ми готові поговорити", — сказав він.

Вучич сказав, що як президент він зобов'язаний поважати кожне політичне зібрання і звертати увагу на вимоги опозиції.

"Не має значення, коли збираються тисячі людей, чи були вони організовані опозиційними партіями", — сказав Вучич, додавши, що він має "звернути увагу на їхні вимоги та на те, що вони можуть зробити".

Що відомо про масові стрілянини у Сербії

3 травня 2023 року учень сьомого класу вчинив стрілянину в одній зі шкіл Белграда. Щонайменше 9 людей загинуло: вісім дітей та охоронець школи. Ще шестеро учнів і вчитель отримали поранення в результаті нападу.

Поліцейські затримали підозрюваного. Наразі проводиться розслідування інциденту та його мотивів.

Наступного дня, 4 травня, у Сербії недалеко від міста Младеновац, що приблизно за 50 кілометрів на південь від столиці, знову сталася масова стрілянина: нападник убив щонайменше 8 людей, ще 13 — отримали поранення.

21-річного нападника затримали недалеко від Крагуеваца. Ймовірно, підозрюваний є сином військового офіцера.

У Сербії, де діють суворі закони про володіння зброєю, масові розстріли раніше траплялись відносно рідко, хоча рівень володіння зброєю в країні є одним із найвищих у Європі.

Західні Балкани наводнені сотнями тисяч одиниць незаконної зброї після воєн і заворушень у 1990-х роках. У 2019 році було підраховано, що на 100 осіб у Сербії припадає 39,1 одиниці вогнепальної зброї.

Вибір редакції

На початок