Перейти до основного змісту
Між Ізраїлем та Палестиною встановилось перемирʼя

Між Ізраїлем та Палестиною встановилось перемирʼя

Між Ізраїлем та Палестиною встановилось перемирʼя
Палестинці святкують оголошене припнення вогню. AP

Після п’яти днів протистояння Палестина та Ізраїль припинили взаємні обстріли, через які загинули десятки людей.

Про це повідомляє The Guardian.

"Спокій повернувся до Гази після того, як крихке припинення вогню поклало край п'ятиденним бойовим діям, через що палестинцям та ізраїльтянам довелося підраховувати ціну транскордонного вогню, внаслідок якого загинули десятки людей", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, бойові дії спалахнули у вівторок, 9 травня, унаслідок ізраїльських ударів по бойовикам угруповання "Ісламський джихад". Переговори про перемир'я вдалося провести за ініціативи Єгипту.

"Після того, як у Газі набуло чинності припинення вогню, машини швидкої допомоги та пожежні машини проїхали колоною, а палестинці зібралися на вулицях, щоб відсвяткувати цю подію", — зазначається в публікації.

Унаслідок ударів у Газі було зруйновано понад 50 будинків та переміщено близько 950 людей, повідомила ООН із посиланням на місцевих чиновників.

"Ми на вулиці, тут немає вдома ні для моїх дітей, ні для їхніх дітей", — розповів виданню Мохаммед аль-Лух, чий будинок був зруйнований ізраїльськими ударами.

"Після припинення вогню у нас триває трагедія через великі масштаби руйнувань", — додав його родич.

За словами медиків, унаслідок обстрілів поранено 190 людей у Газі та 30 в Ізраїлі: семеро отримали поранення внаслідок обстрілу палестинськими ракетами, а решта прямувала до притулку.

Посланник ООН на Близькому Сході Тор Веннесланд привітав перемир'я і сказав, що він "глибоко засмучений загибеллю людей та пораненнями".

14 травня Ізраїль також знову відкрив два контрольно-пропускні пункти з Газою, закриття яких торкнулося палестинців, які мають дозволи на роботу або дозвіл на доступ до основних медичних послуг. Цей крок також забезпечив шлях до постачання медикаментів, продовольства та палива у блокований анклав.

"Хоча Ізраїль та "Ісламський джихад" підтримали припинення вогню, обидва попередили, що без вагань відновлять вогонь, якщо інша сторона порушить угоду", — зауважує The Guardian.

На початку тижня Ізраїль розпочав обстріли Сектора Гази. Кількість загиблих лише за два перші дні ізраїльських бомбардувань становила 20 людей включно із дітьми.

10 травня палестинці випустили по території Ізраїлю 270 ракет, 62 з них перехопила система "Залізний купол". За даними Israel Info, обстріли — це відповідь на ліквідацію Ізраелем трьох командирів військового крила "Ісламського джихаду" у секторі Гази.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

Більшість палестинських біженців та їхніх нащадків проживає в Секторі Гази та на Західному березі, а також у сусідніх Йорданії, Сирії та Лівані.

Ізраїль все ще окупує Західний берег, і хоча він вийшов із Сектора Гази, ООН все ще розглядає цей шматок землі як частину окупованої території.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

Напруженість між Ізраїлем та палестинцями, які проживають у Східному Єрусалимі, Газі та на Західному березі, є дуже високою.

Топ дня

Вибір редакції

На початок