Армія оборони Ізраїлю: палестинці випустили 270 ракет, 62 перехопив "Залізний купол"

Армія оборони Ізраїлю: палестинці випустили 270 ракет, 62 перехопив "Залізний купол"

Ізраїль, система ППО Залізний купол, перехоплення ракети
Ізраїль, система ППО Залізний купол, перехоплення ракети. Фото: AP Photo/Ariel Schalit

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повідомляє, що станом на 16:00 за місцевим часом палестинці в секторі Газа випустили по Ізраїлю 270 ракет і мінометних снарядів. Про це пише The Times of Israel.

За даними Армії оборони Ізраїлю, 205 снарядів перетнули кордон. Система протиповітряної оборони “Залізний купол” перехопила 62 ракети, а три впали в містах. За даними ЦАХАЛу, решта приземлилися на відкритих територіях, не завдавши шкоди.

Пресслужба ЦАХАЛу повідомила, що приблизно 30% запусків ракет "Ісламського джихаду" були невдалими — майже третина ракет вибухнули на території сектора Гази. За даними військової розвідки, ХАМАС на цьому етапі не бере участі в обстрілах. ВПС ЦАХАЛу знищили від початку обстрілу близько 40 пускових установок ракетників "Джихаду".

Військові заявляють, що завдали ударів по 53 окремих об'єктах. Загалом до них входять 104 об'єкти, що належать "Ісламському джихаду".

"За останні кілька годин з Гази по Ізраїлю було випущено сотні ракет. Ми захистимо наших громадян від тих, хто намагається завдати нам шкоди", — йдеться у повідомленні у Твіттер МЗС Ізрїлю.

Як пише Israel Info, обстріли — це відповідь на ліквідацію Ізраелем трьох командирів військового крила "Ісламського джихаду" у секторі Гази понад добу тому.

За даними видання, обстріли півдня Ізраїлю почалися близько 13:30 за місцевим часом. Сирени ППО пролунали в Ашдоді, Ашкелоні, Ган-Явні, Сдероті та інших населених пунктах Західного Негева.

Також сирена пролунала в центрі країни — в районі Тель-Авіва та інших міст Гуш-Дана, зокрема в Ґіватаїмі, Рамат-Гані, Бат-Ямі, Холоні, Рішон Ле-Ціоні.

Водночас Ізраїль другий день поспіль також обстрілює Сектор Гази. Щонайменше троє палестинців загинули під час останніх повітряних атак, повідомляє Аль-Джазіра. Таким чином кількість загиблих за два дні ізраїльських бомбардувань зросла до 20, включно із дітьми. Щонайменше 42 людини отримали поранення, повідомляють палестинські чиновники зі сфери охорони здоров'я.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

Більшість палестинських біженців та їхніх нащадків проживає в Секторі Гази та на Західному березі, а також у сусідніх Йорданії, Сирії та Лівані.

Ізраїль все ще окупує Західний берег, і хоча він вийшов із Сектора Гази, ООН все ще розглядає цей шматок землі як частину окупованої території.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

Напруженість між Ізраїлем та палестинцями, які проживають у Східному Єрусалимі, Газі та на Західному березі, є дуже високою.

Вибір редакції

На початок