"Ми віддаляємо війну від решти Європи": Зеленський розповів про результати візиту в Італію

"Ми віддаляємо війну від решти Європи": Зеленський розповів про результати візиту в Італію

"Ми віддаляємо війну від решти Європи": Зеленський розповів про результати візиту в Італію
Президент Володимир Зеленський під час візиту в Італію, 13 травня 2023 року. Фото: AP

Президент Володимир Зеленський у межах візиту в Італію зумів домовитись із керівництвом держави про подальшу військову підтримку України.

Про це він розповів під час традиційного вечірнього відеозвернення 13 травня.

"Зустрівся з президентом Італії та головою Ради міністрів — це політичний рівень зустрічей. Почув, що Італія продовжить підтримку України — настільки, наскільки потрібно, щоб нам вистояти й захистити своїх людей, свою територію. Погоджуємо з Джорджею, пані Прем’єр-міністром, наші нові спільні оборонні кроки. Є хороші речі, які зробимо разом для захисту неба. Є хороші речі, які зробимо разом для захисту на землі", — зазначив він.

Зокрема, Україна та Італія домовились щодо збройної підтримки та передачі засобів протиповітряної оборони, пояснив Зеленський.

"Як Джорджа правильно сказала, коли ми в Україні захищаємо свободу й наше життя від російських бомб і ракет, від терору, ми віддаляємо війну від решти Європи", — підкреслив гарант.

Зеленський також висловив співчуття рідним та близьким жертвам російського удару по Костянтинівці — 15-річної дівчини та 64-річного чоловіка.

"Це був російський удар реактивної артилерії. Просто по вулицях — по будинках, магазинах, по аптеці й складу. Так воює Росія. Артилерією проти звичайних вулиць, проти будь-яких людей – дітей чи дорослих, чоловіків чи жінок. І це можна зупинити лише сильною зброєю, якою наші воїни можуть вигнати зло агресії. Вигнати, щоб Кремль не зміг поширити агресію й на інші народи Європи", — наголосив політик.

Він додав, що особисто подякував Риму, усій Італії, прем’єрці Джорджі Мелоні та італійським політикам за підтримку, а також зустрівся і поговорив із Папою Римським Франциском.

"Я розказав про злочини, які скоїли російські окупанти проти наших людей, про депортацію українських дітей. Невідома навіть точна кількість, скількох дітей Росія вкрала з України й ховає від рідних, від України десь там на чужині. Попросив Його Святість допомогти повернути наших дітей додому, в Україну", — зауважив Зеленський.

Президент зазначив, що розповів і про інші пункти української формули миру, окрім повернення всіх депортованих і полонених.

"Вірю, що воля та щирість Його Святості можуть наблизити реалізацію нашої формули миру, можуть наблизити справедливий, чесний мир", — сказав президент.

Окрім того, із Рима Зеленський поговорив із президентом Південно-Африканської Республіки.

"Говорив про формулу миру, про справедливість, про те, що наш світ має бути обʼєднаний правилами міжнародного права. Кожен, хто допомагатиме агресору зброєю, буде співучасником з усіма наслідками. Закликав пана президента долучитися разом з іншими країнами світу, всіх континентів, Африки до спільної роботи для реалізації нашої формули миру", — зауважив політик.

Гарант додав, що Італія повністю підтримала всі пункти української формули миру.

"Є сьогодні й Спільна декларація з Італією. Всі важливі речі: Євросоюз — Італія підтримала початок переговорів у 23-му році, правильні та вчасні сигнали щодо НАТО", — наголосив гарант.

Володимир Зеленський також подякував усім людям, які були на вулицях Рима з українськими прапорами та зустрічали українську делегацію.

Вибір редакції

На початок