У Хмельницькому після вибухів постраждали сотні будинків. Як допомагають їхнім мешканцям у місті

У Хмельницькому після вибухів постраждали сотні будинків. Як допомагають їхнім мешканцям у місті

У Хмельницькому після вибухів постраждали сотні будинків. Як допомагають їхнім мешканцям у місті
Фото: Суспільне Хмельницький.

Внаслідок ранішньої атаки РФ на Хмельниччину в обласному центрі суттєво постраждала житлова інфраструктура. Мова йде про сотні будинків — це і багатоповерхівки, і приватні будинки.

Про це розповів заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок у коментарі Суспільному Хмельницький.

"У приватному секторі, який ближче до обʼєкта влучання, в усіх населених пунктах, не тільки у Хмельницькому, а й в селах Хмельницької громади — Олешині, Іванківцях, Малашівцях, Шаровечці, дуже багато пошкоджених дахів. Ми, через величезний обсяг пошкоджень, не маємо до цього часу чіткої інформації скільки пошкоджено будинків у громаді. Разом з тим, вивели на роботу всіх комунальників, розподілили їх частково по різних об'єктах. В мікрорайоні Гречани, що у місті Хмельницькому, де найбільше пошкоджень, визначено дві локації – це на вулиці Шухевича, 90 і Волочиська, 15, там будуть встановлені столи, на них нарізатимуть скло. Даватимуть людям, які мають можливість засклити самі, тому що не вистачить комунальників для того, щоб його зробити все. Насправді, і зі склом можуть бути проблеми, тому що обсяги величезні. Також даватимуть плівку і деревʼяні планки для тих, в кого пластикові вікна, адже замінити і відремонтувати пластикове вікно оперативно неможливо. Попередні рази ми надавали людям матеріальну допомогу на те, щоб замінювати розбиті пластикові вікна на нові — десь в повній мірі, десь не зовсім в повній мірі. Також будемо пробувати залучати грантові організації, за підтримки яких допомагатимемо людям із заміною пластикових вікон", — каже Василь Новачок.

У обласному центрі, як повідомили у Хмельницькій міській раді, визначено локації, де люди, оселі яких постраждали від вибухів, зможуть подати заявки про пошкодження, а також отримати допомогу і матеріали для відновлення (плівку, скло, шифер):

  • вул. Шухевича, 90 СКЦ "Плоскирів"
  • вул. Волочиська, 15 (двір будинку)
  • вул. Молодіжна, 3, УМК Південно-Західна.

В селах Хмельницької громади таку роботу координують старости, додають у Хмельницькій міській раді.

Також в ефірі марафону "Єдині новини" Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів, що у громаді постраждала також велика частина навчальних закладів, об'єктів культури, комерційні та промислові підприємства, адміністративні приміщення.

"Ступінь пошкоджень – це дахи, стелі, балкони, вікна. Зараз усі наші служби працюють, тому що це стосується фактично кількох мікрорайонів. Ми вже допомагаємо людям давати раду в цій ситуації, прибирати скло, склити вікна. Так само люди можуть самостійно склити та замінювати вікна та двері в своїх оселях. Зафіксувавши у вигляді рахунку придбане вікно чи двері, потім вони можуть із заявою звернутися до Хмельницької міської ради, і ми будемо теж частково відшкодовувати нанесені збитки усім, хто нам такі заяви подасть і підтвердить документально вартість цих пошкоджень", — сказав міський голова Симчишин.

За його словами, усе, що стосується комунального господарства, то там шкоди ніякої не нанесено. Хмельницький зі світлом, з водою, з роботою транспорту, каже Симчишин.

Що відомо про вибухи у Хмельницькому 13 травня

  • У Хмельницькому вночі 13 травня, під час оголошеної о 03:06 годині повітряної тривоги, пролунала серія вибухів. В Хмельницькій ОВА о 07:30 годині повідомили про влучання по критичній інфраструктурі, яка за межами населених пунктів.
  • За інформацією кореспондентів Суспільного, у західних районах Хмельницького та прилеглих селах у будинках повилітали вікна.
  • Внаслідок обстрілів Хмельниччини частина потягів тимчасово прямуватиме об'їзним шляхом. Очікується затримка щонайменше п'яти потягів, які курсують через Хмельниччину.
  • Станом на 10:00 годину у Хмельницькій громаді одинадцять людей звернулися за медичною допомогою через отримані внаслідок атаки РФ поранення. Одна людина госпіталізована, десять, після огляду лікарів, відправлені на амбулаторне лікування.

Вибір редакції

На початок