"Запоріжсталь" та інші: Зеленський затвердив 5 санкційних пакетів

"Запоріжсталь" та інші: Зеленський затвердив 5 санкційних пакетів

Оновлено
Президент Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський у п'ятницю, 12 травня, затвердив пʼять санкційних пакетів, які цими тижнями готували в РНБО, Кабінеті Міністрів, Офісі президента і у спеціальних службах. Про це глава держави повідомив у своєму вечірньому зведенні.

"Сьогодні у нас санкційний день", — зазначив президент.

За його словами, перший пакет, стосується "Запоріжсталі".

"Блокуємо вплив на цю компанію держави-терориста, що існував завдяки різним підставним та офшорним особам. Частка, що контролювалася Росією через один із системних банків, буде конфіскована й працюватиме заради України та українців", — сказав Зеленський.

Як пояснив перед тим президент у Телеграм, своїм указом він наклав обмежувальні заходи на 41 особу — 13 фізичних та 28 юридичних, — за допомогою яких РФ зберігала контроль над підприємством і шкодила українській економіці.

"Запускаємо процедуру конфіскації російської частки — вона працюватиме для України й українців", — написав Зеленський.

Президент у своєму зверненні також заявив, що в Україні не залишать жодного звʼязку РФ, який вона може використовувати проти української держави, економіки чи людей.

Окрім цього, затверджено санкційні пакети, які продовжують курс на ізоляцію та блокування російської військової промисловості.

"Сотні фізичних та юридичних осіб держави-терориста й повʼязаних із Росією стають мішенню для глобальної ізоляції. Дуже активно працюємо з партнерами, щоб усі, хто фактично виробляє цю агресію, хто дає зброю, боєприпаси, техніку й технології в руки терористів — щоб вони всі були роздавлені світом", — заявив Зеленський.

Він також подякував усім, хто допомагає Україні тиснути на Росію за цю війну, а також блокувати намагання РФ обходити санкції.

"Впевнений, це має визначатися як один із найтяжчих злочинів проти міжнародного права та міжнародного миру — намагання обійти санкції, що запроваджені для обмеження ресурсів агресії, або сприяння в цих намаганнях", — наголосив президент.

Пізніше Зеленський повідомив, що своїм указом також наклав обмежувальні заходи на власність російських компаній в Україні та на власність пов'язаних з ними українських економічних субʼєктів.

"Під їхнім контролем іноді були навіть об'єкти критичної інфраструктури та ключові стратегічні підприємства. Сьогодні долаємо ці ризики", — зазначив президент.

Санкції також запровадили щодо компаній, пов'язаних з Віктором Медведчуком та іншими підсанкційними особами, засновників, керівників, бенефіціарів проросійських компаній, що володіють значними активами на території України.

Йдеться про оприлюднені на сайті президента укази №277/2023, №276/2023, №275/2023.

Вибір редакції

На початок