Понад три сотні українських біженців у Британії стали бездомними

Понад три сотні українських біженців у Британії стали бездомними

ЗМІ
Україна-Британія. Ілюстративне фото
. Ілюстративне фото: Getty Images

У Великій Британії 302 домоволодіння в графстві Східний Мідленд, де жили українські біженці, подали заявки про бездомність.

Про це повідомляє BBC.

З 2022 року 6 796 українців отримали тимчасовий притулок у графствах Дербішир, Ратленд, Лестершир, Ноттінгемшир, Нортгемптоншир та Лінкольншир. Представники влади Східного Мідленду заявили, що станом на 21 квітня понад 300 домоволодінь подали заявки про бездомність.

Тепер українцям, які залишилися без житла, або знайдуть нове, або нових "спонсорів" — власників житла, які дозволяють тимчасово розміститися у себе. Також їм можуть допомогти у пошуках нового помешкання.

Торік влада країни ініціювала програму Homes for Ukraine, щоб допомогти переселенцям, які втекли від війни. Вона дозволяє українцям та їхнім родинам переїхати до Великої Британії за наявності спонсора, який би надав місце проживання на пів року та більше.

Завдяки цій програмі тисячі українців переїхали до Східного Мідленду, але через рік деякі домовласники більше не змогли надавати їм підтримку.

Більшості українців, які знаходять нове житло, не потрібно подавати заяви про бездомність. У графстві Дербішир місцева влада зафіксувала, що майже половині українців, які отримали житло, згодом довелося переїхати.

Водночас місцева влада гарантує, що українцям швидко знайдуть нових "спонсорів" або тимчасове житло, поки ведуться пошуки постійного місця проживання. Або ж нададуть підтримку для самостійних пошуків житла.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

На початок