В Україні понад 25 тисяч юридичних осіб пов’язані з РФ і Білоруссю — YouControl

В Україні понад 25 тисяч юридичних осіб пов’язані з РФ і Білоруссю — YouControl

Прапор Росії
Прапор РФ. Getty Images

Аналітична онлайн-система YouControl виявила в Україні понад 25 тисяч юридичних осіб, пов’язаних із Росією та Білоруссю. Про це повідомив засновник YouControl Сергій Мільман на пресконференції в Media Center Ukraine — Ukrinform.

За словами Мільмана, від початку повномасштабного вторгнення РФ аналітики переорієнтувалися, щоб відшукувати російський слід серед українського бізнесу.

“І наразі аналітиками YouControl знайдено більше 25 тисяч юридичних осіб, які мають зв'язок із РФ і Республікою Білорусь", — сказав Мільман.

Також у системі YouControl відображається інформація ризиків зв'язків юридичних компаній з країнами, недружніми до України. Йдеться про Китай, Північну Корею, Кубу, Нікарагуао.

Засновник YouControl розповів, що пошук і стягнення активів підсанкційних осіб ускладнює відсутність Державного реєстру арештованих активів.

"Такий реєстр дуже потрібний, але зараз свій механізм контролю запропонувала компанія StateWatch, і це добре. Ці активи завдяки контролю громадськості мають бути реалізовані з максимальною ефективністю, далі ці гроші будуть іти на відновлення України або на ЗСУ", — сказав Мільман.

Зараз Україна не може нічого робити з активами на території Росії, але відповідна інформація продовжує збиратися. Найбільша ж увага приділяється активам на території України. Також триває робота над створенням Державного реєстру санкцій. Станом на сьогодні в Україні відомо про 30-50 великих активів підсанкційних осіб, які можна стягнути на користь держави.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) систематично готує документи для запровадження санкцій проти людей та компаній, які співпрацюють з Росією. Віднедавна з цими даними можна ознайомитися за допомогою онлайн-сервісу YouControl.

Наразі база містить понад 9 тисяч підсанкційних осіб і понад 16 потенційно підсанкційних осіб і регулярно оновлюється.

На початок