Подання про присвоєння звання Героя України розглядатиме група експертів. Указ президента

Подання про присвоєння звання Героя України розглядатиме група експертів. Указ президента

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до Статуту звання Герой України, згідно з яким попередній розгляд подань про присвоєння найвищого державного звання здійснюватиметься експертною групою при Комісії державних нагород та геральдики. Відповідний указ №274/2023 Зеленський підписав 12 травня.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що глава держави ухвалив таке рішення, щоб кожен геройський вчинок громадян, які брали участь в обороні України, захисті безпеки населення та інтересів держави, не залишився без уваги, був окремо розглянутий і відзначений на найвищому рівні.

"Велика кількість звернень та електронних петицій щодо присвоєння тому чи іншому нашому захисникові звання Герой України говорить про те, що це питання потребує упорядкування. Тож було вирішено передбачити спеціальний дорадчий орган – експертну групу. До неї увійдуть військове керівництво нашої держави, командувачі родів військ, представники правоохоронних відомств, які розглядатимуть кожен героїчний вчинок окремо та вноситимуть подання про присвоєння державних нагород", — сказав Володимир Зеленський.

Згідно з указом, при Комісії державних нагород та геральдики при президентові України утворюється експертна група, яка формується з представників Міністерства оборони, Апарату Головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу ЗСУ, командувань видів та родів військ, командувань оперативно-стратегічних угруповань військ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби зв'язку та захисту інформації, Управління державної охорони, Офісу президента.

"Якщо попередній розгляд подань про відзначення державними нагородами здійснює експертна  група при Комісії державних нагород та геральдики при президентові України, то матеріали вносяться на розгляд цієї Комісії разом із висновком цієї групи", — йдеться у повідомленні.

18 квітня парламентська аналітикиня руху "Чесно" Вікторія Олійник повідомила Суспільному, що від 24 лютого 2022 року на сайті президента розглянуто і підтримано 22 петиції про призначення статусу Героя України. Це не означає, що усі 22 особи, щодо яких запитували у петиції, отримали статус.

Вибір редакції

На початок