"Доки не виконають всі умови". Всесвітнє антидопінгове агентство не схвалило відповідність РУСАДА після нового закону РФ

"Доки не виконають всі умови". Всесвітнє антидопінгове агентство не схвалило відповідність РУСАДА після нового закону РФ

ЗМІ
"Доки не виконають всі умови". Всесвітнє антидопінгове агентство не схвалило відповідність РУСАДА після нового закону РФ
РУСАДА. Фото: AP Photos

Як коментують поточне становище у WADA.

Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) наразі не пройшло перевірку на відповідність нормам Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Про це в міжнародній організації розповіли виданню Inside the Games.

У 2019 році WADA відсторонила Росію від міжнародних змагань через масові порушення антидопінгових правил, зокрема утримання державою програми з приховування результатів допінгтестів місцевих спортсменів. За рік Спортивний арбітражний суд (CAS) удвічі скоротив термін відсторонення — до грудня 2022 року.

Наприкінці минулого року президент WADA Вітольд Банька повідомив, що очолювана ним організація не поспішатиме з поновленням РУСАДА в правах через закінчення терміну усунення.

"Процес відновлення в правах не закінчується 17 грудня. Насправді цей процес лише починається у цей день", — розповідав Банька у листопаді.

"Звісно, нам буде потрібно верифікувати дотримання всіх умов поновлення, а не просто вірити комусь на слово. [...] Ми не наївні. Ми знаємо, що довіра до Росії та її антидопінгової системи — дуже низька. Звісно, для цього існує причина. Якщо подивитися на події минулого, ми можемо сказати, що вони [росіяни] вчинили найстрашніший злочин проти чесного спорту".

Нове рішення WADA

Всесвітнє агентство після останньої перевірки РУСАДА встановило, що російська організація досі не відповідає затребуваним нормам.

"РУСАДА залишається невідповідною. Це пов'язано з рішенням CAS від 2020 року проголосити РУСАДА такою, що не відповідає [нормам], та запровадити серію наслідків для російського спорту на термін у два роки", — пояснюють у WADA.

"РУСАДА залишатиметься такою, доки не виконає кожну з умов поновлення в правах у повній мірі, як це викладено CAS. Та поки WADA не зможе верифікувати це згідно з погодженим процесом".

Російську організацію не поновили в правах попри підписання президентом країни Владіміром Путіним закону, що надає РУСАДА повноваження затверджувати національні антидопінгові правила. Його було затверджено навесні 2023 року.

У російському Мінспорту заявили, що такий крок "підвищить рівень реалізації державної політики нульової терпимості до допінгу".

"Це вкотре демонструє на міжнародній арені відповідальний та послідовний підхід Росії в боротьбі з допінгом", — йдеться у заяві міністра спорту Олега Матицина від квітня.

Підписати відповідний закон вимагали в російської сторони у WADA за результатами перевірки минулого року. Утім, його затвердження наразі виявилося недостатнім для поновлення РУСАДА в правах.

Вибір редакції

На початок