Президент утворив на Херсонщині ще дві військові адміністрації

Президент утворив на Херсонщині ще дві військові адміністрації

Президент утворив на Херсонщині ще дві військові адміністрації
Фото: УНІАН

На Херсонщині з'явились ще дві військові адміністрації — Виноградівська сільська та Скадовська міська. Указ про це Зеленський підписав 10 травня.

Також він доручив Генеральному штабу Збройних Сил України, Херсонській обласній державній адміністрації здійснити всі заходи, пов'язані з утворенням військових адміністрацій, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", йдеться в документі.

Указ набрав чинності з моменту його підписання.

Що відомо про ситуацію на окупованій території Херсонщини

У Скадовську згортають роботу окупаційна районна та міська адміністрація. В ніч на 7 травня її "працівники" завантажили в автомобілі документацію, оргтехніку та інше майно держустанов. На ранок значна частина російських окупантів разом з родинами залишила місто. Аналогічні дії спостерігали у селах Скадовського району — Михайлівці, Петрівці, Шевченці, Широкому, Улянівці та Красному.

Російська армія продовжує примусово відбирати майно на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, на лівому березі Херсонської області, представники окупаційних адміністрацій відбирають у місцевого населення катери, повідомив Центр національного спротиву.

У тимчасово окупованому Генічеському районі Херсонської області російські окупанти насильно паспортизують жителів. За відмову від паспорта РФ погрожують депортацією.

У тимчасово окупованій Чаплинці на Херсонщині військові РФ облаштували катівню. За даними Генштабу, там утримують до десяти людей, серед яких є неповнолітні. Їх тримають у жорстких умовах та застосовують тортури.

До тимчасово окупованих Олешок Херсонської області прибув підрозділ росгвардії. Військові розселились у будинках примусово евакуйованих жителів міста.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок