Наступним кроком має бути ліквідація районів — Кучер про децентралізацію на Харківщині

Наступним кроком має бути ліквідація районів — Кучер про децентралізацію на Харківщині

Наступним кроком має бути ліквідація районів — Кучер про децентралізацію на Харківщині
Суспільне Харків

Хто наполягав на семи районах, чому Богодухів переміг Люботин і що буде з районними радами — голова Харківської облдержадміністрації прокоментував рішення парламентського комітету про створення семи районів у Харківській області та озвучив очікування від децентралізації в регіоні.

Свою думку Кучер висловив 10 липня в ефірі "Теми дня" на Суспільному.

Він стверджує, що у своїй позиції "був послідовним".

"І вчора комітет засідав саме за моєї ініціативи, тому що мною було напередодні подано відповідного листа, де я вказав, що неприпустимим є чотири райони. Я знову підтвердив свою наполегливість в тому, що нам необхідно мати 7 районів і попрохав під час комітету винести питання на повторне голосування", — сказав Кучер.

"Справа в тому, що з регіону саме я маю компетенцію підіймати це питання. Не Харківська обласна рада, як хтось на себе там перекручує, не окремі народні депутати, а саме я маю таку компетенцію, визначену законом", — додав голова ОДА.

Голова ОДА сказав, що його приналежність до 179 округу не вплинула на його позицію щодо районування.

"По суті політична батьківщина, округ, на якому я обирався. "І ви там мовчите". Мене не турбує. Наприклад, у нас є голова Харківської обласної ради, який є уродженцем Красноградського району, Сергій Чернов, звісно, що він хоче, щоб залишився Красноградський район. Можливо, вся та ситуація з просуванням саме цього району і пов'язана з ним. В мене все ж таки була державницька позиція", — вважає Кучер.

Комітет проголосував за варіант, в якому Люботин не став центром району, а відійшов до Харківського. Критичної ситуації в цьому немає, вважає Кучер.

"Певні дискусії велись — Богодухів чи Люботин. В цьому випадку мною було обрано Люботин, за певними критеріями. По-перше, тому що по методиці ми обирали міста обласного значення центрами нових районів. Люботин є містом обласного значення, а Богодухів ним не є. Разом з цим, Люботин ніколи не був центром району. Ви знаєте, що історично він розташовувався в Харківському районі", — сказав Кучер.

Він зауважив, що пропонував перейменувати райони без прив'язки до нинішніх назв, хоча не виключив, що це викликало б ще більше обурення населення.

"Я думаю, що тоді б ще більше вибуху було", — сказав голова ОДА.

Кучер називає нинішню конфігурацію "прийнятною". Новий поділ Харківщини почне реалізовуватися не одразу.

"Зафункціонує, скоріш за все, після виборів вже чи взагалі після нового року, тому що будуть певні процеси з ліквідації. Ми ж маємо на сьогодні 27 районних рад, які мають своє майно, які будуть його передавати, до кінця не надана відповідь на запитання, а чи будуть вибори в районні ради, чи збережуться райради. Я не маю відповіді. Все це ще залишається в дискусії. На жаль чи на щастя, ще не визначились... На мій погляд, з урахуванням того, що передається все на місця до самої землі, то райради не потрібні", — сказав Кучер.

Райдержадміністрації семи районів, за словами голови ОДА, будуть працювати як "структурні підрозділи обласної державної адміністрації".

"Все повинно бути передано на місця... Медицина, освіта, соціальні послуги, ви правильно все говорите. Лише реалізація певних державних програм вона може проходити, але грошові кошти напряму повинні спускатися до органів місцевого самоврядування", — пояснює Кучер.

За планом реформи, ОТГ отримуватимуть кошти напряму. На Харківщині їх має бути 56.

"Наступний крок повинен бути — взагалі ліквідація районів. Сьогодні це залишаються штучні утворення. З урахуванням децентралізації, серйозної, істотної, яка проходить. Я все таки думаю, що вже не в цьому році, це зрозуміло, але райони будуть ліквідовані. Зрештою все йде того, щоб вони були ліквідовані", — прокоментував Кучер.

Що відомо

  • 1 липня Комітет з питань організації державної влади підтримав пропозицію депутатів "Слуги народу" про утворення на Харківщині чотирьох районів. Харківська обласна рада і Харківська обласна державна адміністрація пропонували створити 7 районів.
  • Голова Харківської облради Сергій Чернов, коментуючи рішення Комітету, сказав, що народні депутати "знехтували" думкою регіону.
  • 3 липня голова Харківської ОДА Олексій Кучер визнав комунікаційну помилку з населенням у питанні децентралізації, власну думку про це ще формував, але зазначав, що не бачить в цій ситуації "чогось критичного".
  • Кучер визначився 7 липня. Повідомив, що виступає за створення семи районів у Харківській області.
  • Як відбувалася суперечка між посадовцями, обранцями і жителями різних районів, читайте в матеріалі Суспільного "Укрупнення районів Харківщини".
  • 9 липня Комітет Ради переглянув рішення про поділ Харківщини: замість чотирьох районів вирішено зробити сім. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада.

Авторка: Валерія Гецко

На початок