Обстріл міг бути, але чи були полонені. Що відомо про удар по штабу "Вагнера" на Луганщині

Обстріл міг бути, але чи були полонені. Що відомо про удар по штабу "Вагнера" на Луганщині

Обстріл міг бути, але чи були полонені. Що відомо про удар по штабу "Вагнера" на Луганщині
Руйнування у будівлі, яку, за твердженням окупантів, уразили ЗСУ. Кадр із відео російського пропагандиста

Ватажок териристичної організації "Вагнер" Євген Пригожин заявив про удар з HIMARS по будівлі у тимчасово окупованому Первомайськумісто на Луганщині, що за тридцять кілометрів від Попасної та за дванадцять кілометрів від Кадіївки.. Пригожин стверджує, що там був штаб варнерівців, а також утримували полонених українських військових, він звинуватив ЗСУ в "ударі по своїх". Відео з місця події згодом опублікував російський пропагандист, показавши руйнування та людей, яких називає українськими бійцями.

Заява Пригожина про удар по будівлі, де нібито перебували українські бійці, яких вагнерівці раніше взяли в полон, з'явилась вдень 9 травня в Телеграм-каналі його пресслужби.

"По цьому об’єкту прилетіли HIMARSи. Скільки полонених загинуло — будемо з’ясовувати", — сказано було в аудіо записі.

Та менше ніж за дві години імовірна загибелі нібито українців був ним же спростований.

"Особисто побував на місці, всі українські полонені цілі. Влучання непогане, але HIMARSи працюють не дуже добре", — каже Пригожин у новому запису.

Тим часом боєць ЗСУ із позивним "Східний", що 8 років був партизаном у окупованій Кадіївці (від неї до Первомайська 12 кілометрів), в Telegram також повідомив про влучання у Первомайську.

Пізніше відео нібито з місця влучання опублікував російський пропагандист Олександр Симонов. Автор ролика показує руїни будівлі і потім людей, які, за його твердженням, є полоненими українськими військовими.

"З відео зрозуміло тільки лише, що об'єкт використовувався вагнерівціями і отримав пакет HIMARS. Чи утримувались там наші полонені або їх просто привезли для зйомки (якщо ці люди в кадрі дійсно наші) — зрозуміти важно. Проте на видне місце підкинули нібито шеврон Да Вінчійдеться про загиблого в бою українського командира Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі"", — написав "Східний", опублікувавши ці кадри.

Суспільне намагалось із заступницею міністра оборони Ганною Маляр, омбудсманом Дмитро Лубінцем та речником Східного угруповання військ Сергієм Череватим, аби отримати коментар щодо події. Генштаб за минулу добу на момент публікації не повідомляв про ураження штабів окупаційних війск на тимчасово окупованій Луганщині.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок