"Знімати не хотіли". Міжнародна федерація дзюдо усунула з трибун ЧС-2023 глядачів з георгіївськими стрічками

"Знімати не хотіли". Міжнародна федерація дзюдо усунула з трибун ЧС-2023 глядачів з георгіївськими стрічками

"Знімати не хотіли". Міжнародна федерація дзюдо усунула з трибун ЧС-2023 глядачів з георгіївськими стрічками
ЧС-2023 з дзюдо у Досі. Фото: IJF

Як відреагували на їхню появу представники українського спорту.

На чемпіонаті світу з дзюдо в Катарі організатори відсторонили від відвідування змагань глядачів, яких помітили на трибунах з георгіївською стрікою. Про це повідомляє видання Inside the Games з посиланням на організаторів.

Фото трьох глядачів зі стрічками з'явилися в мережі у понеділок, 8 травня — на другий день після початку чемпіонату в катарській Досі. Той проходить без українських дзюдоїстів — збірна бойкотує турнір через рішення допустити до нього спортсменів з Росії та Білорусі.

Знімок з трансляції поширили в соцмережах українські спортсмени, зокрема олімпійський скелетоніст Владислав Гераскевич. "На цих змаганнях ми можемо помітити на трибунах таких людей «з промитими мізками», що начепили на себе елемент бойових стягів Нацгвардії РФ", — написав атлет.

"«Спорт поза політикою», скаже вам ця руснява сімейка, яка з георгіївською стрічкою на грудях вболіває за «нейтральних» спортсменів на ЧС з дзюдо в Катарі", — прокоментував інцидент олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби й народний депутат України Жан Беленюк.

У Міжнародній федерації дзюдо (IJF) пояснили, що ідентифікували людей зі стрічками. Після відмови позбутися стрічок їх змусили покинути межі арени й не допускатимуть до змагань надалі.

"Це були глядачі. Їх попросили зняти ці речі — вони не хотіли. Тому їх усунули з арени і не дозволятимуть потрапити назад", — розповіли виданню в IJF.

Росіяни на ЧС-2023 з дзюдо: що відомо

  • Відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету, 17 дзюдоїстів з Росії допустили до світової першості в Катарі.
  • Увійшли до заявки й два дзюдоїсти з Білорусі, що навіть не виконували кваліфікаційний норматив для участі в чемпіонаті.
  • Після перевірки на відповідність критеріям МОК вісьмох членів російської делегації не допустили на чемпіонат світу за рішенням IJF.
  • Федерація дзюдо України відкликала заявку для участі в ЧС-2023 після реєстрації на турнірі атлетів з Росії та Білорусі.

Вибір редакції

На початок