Парад у Москві продемонстрував проблеми армії РФ — британська розвідка

Парад у Москві продемонстрував проблеми армії РФ — британська розвідка

Парад, 9 травня, Москва
Парад на 9 травня 2023 року у Москві. Фото: АР

Традиційний військовий "парад Перемоги" 9 травня у Москві продемонстрував проблеми у російській армії.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"Щорічний парад перемоги в Росії на Красній площі засвідчив проблеми у матеріально-технічному забезпеченні та стратегічних комунікаціях, з якими стикаються військові через 15 місяців після повномаштабного вторгнення в Україну", — зазначили у британській розвідці.

У відомстві зазначили, що у параді взяли участь понад 8 тисяч військовослужбовців, але більшість із них були допоміжними, воєнізованими формуваннями та курсантами військових навчальних закладів. Зі з'єднань регулярних військ були присутні лише контингенти залізничних військ та військової поліції.

"Єдиним танком на параді був старий Т-34 з парадної частини. Попри великі втрати в Україні, Росія могла поставити більше бронетехніки. Влада, ймовірно, утрималася від цього, тому що хотіла уникнути внутрішньої критики з приводу пріоритету парадів над бойовими діями", — зазначають у Міноборони Великої Британії.

Що відомо про парад 9 травня у Москві

Президент Росії Володимир Путін виступив біля Кремля під час параду 9 травня. У своїй промові він згадав про перемогу народів СРСР над нацизмом, порівняв українську владу з нацистами та заявив, що український народ став "заручником державного перевороту".

Президент РФ також звинуватив Захід у розпалювання ненависті та русофобії. Водночас він заявив, що Росія хоче жити мирно і для неї не існує недружніх країн.

Вибір редакції

На початок