"Чому ви не у Бахмуті?". У хмельницькій церкві відспівали військового, який відстоював її перехід до ПЦУ

"Чому ви не у Бахмуті?". У хмельницькій церкві відспівали військового, який відстоював її перехід до ПЦУ

"Чому ви не у Бахмуті?". У хмельницькій церкві відспівали військового, який відстоював її перехід до ПЦУ
Фото: Суспільне Хмельницький

В обласному центрі сьогодні, дев'ятого травня, попрощалися з військовослужбовцем, спецпризначенцем Дмитром Крамаром. Загинув 23-річний воїн шостого травня у Бахмуті, що на Донеччині. Про це Суспільному Хмельницький розповів його побратим Віктор Бурлик. Поховали військового на Алеї Слави, що у мікрорайоні Ракове.

Біля хмельницького Свято-Георгіївського храму зібралися містяни, котрі прийшли попрощатися із військовослужбовцем Дмитром Крамаром. Побратим загиблого Віктор Бурлик розповів, що знав Дмитра ще з юних років.

"Він прийшов у фанатський рух, в нього була завжди активна громадська позиція. Він був справжнім націоналістом. Не просто на словах, а на діях. Завжди на всіх акціях він мав свою особисту думку, завжди її відстоював і завжди якщо йшов, то йшов до кінця", — сказав Віктор Бурлик.

Віктор каже, Дмитро був одним із засновників націоналістичної формації "Фенікс". Знали його, як відданого та відповідального бійця.

"Знаючи його характер, з такою людиною можна йти в розвідку, з такою людиною можна все. Він, напевно, елітний військовий, який ідеологічно знав, що він робить на війні й розумів історичність цієї війни", — розповів побратим.

Прощались з Дмитром Крамаром у хмельницькому Свято-Георгіївському храмі. 09.05.2023 рік.
Прощались з Дмитром Крамаром у хмельницькому Свято-Георгіївському храмі. 09.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Віктор згадує останнє листування в соцмережах із загиблим побратимом: "Переписувався в інстаграм з ним. Він тоді був на Лиманському напрямку, я був на Бахмутському, ми мали тоді зустрітись, але не вийшло. Він ще мені писав пам’ятаю: "Будь обережний", бо все-таки він мав більший військовий досвід і він за мене переймався".

Знайомий загиблого, хмельничанин Андрій Попик називає Дмитра — людиною дії.

"Дмитро завжди був виважений, спокійний, небагатослівний. Я пам’ятаю ось тут, місяць тому, 10 квітня, коли громада робила голосувала за перехід до ПЦУ саме цього храму, Дмитро із побратимами ось тут був, я з ним спілкувався. І так цинічно це було, коли парафіяни московської церкви їм в обличчя казали: "Почему вы не в Бахмуте?". Дмитро нічого їм не відповів, тільки посміхався. Оскільки він лише на декілька днів повернувся в Хмельницький з гарячих точок, і мав їхати знову", — розповів Андрій Попик.

У Дмитра Крамара залишилась дружина, дворічна донька та матір. Поховали Дмитра на Алеї Слави.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок