Пошкоджене і зруйноване житло: скільки заявок подали жителі Луганщини

Пошкоджене і зруйноване житло: скільки заявок подали жителі Луганщини

Пошкоджене і зруйноване житло: скільки заявок подали жителі Луганщини
Лисичанськ 17 червня 2022 року, (Фото Аріса Мессініса / Getty Images)

Жителі Луганської області продовжують подавати заявки про надання компенсації за пошкодження та знищенне житло. Наразі працівниками ВЦА відпрацьовали майже дев'ять тисяч заявок. Їх внесли до реєстру. Про це під час марафону "Єдині новини" повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Наразі отримали 35 тисяч заявок. Подати інформацію про пошкоджене чи зруйноване майно тепер можна і в ЦНАПах Луганщини, які віднедавна діють в наших гуманітарних хабах для ВПО. Є інструкція на сайті ОВА, як подавати такі заявки. У Дії можна податись. Вже маємо 1200 задвоєних матеріалів", — каже Лисогор.

За його словами, в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Попасній загалом зруйновано або пошкоджено понад 60% житлового фонду.

Він розповів, що правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна врегульовані Законом України від 23 лютого 2023 року № 2923, який набуде чинності з 22 травня 2023 року.

Лисогор зазначив, що на теперішній час у законі йдеться, що треба пропрацювати можливість визначення пошкоджень, в тому числі дистанційно. Це можуть бути супутники.

"Ми застосовували таку практику дистанційних експертиз, зокрема, коли на Луганщині були масштабні пожежі. Для окупованих територій розробляють механізм для всіх областей. Коли закон вступить в силу, буде роз'яснення, як діяти у цій ситуації. Це не тільки приватні будинки чи квартири, а й приміщення підприєців тощо", — зазначив начальник Лисогор.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок