Енергетики спростували фейк про введення у травні графіків відключення світла

Енергетики спростували фейк про введення у травні графіків відключення світла

Важливо
Попередження про фейки щодо відключення світла у травні від Укренерго
Фото: з Телеграм-каналу Укренерго

У Міненерго спростували інформацію про нібито введення у травні графіків обмежень постачання електроенергії побутовим споживачам. Відповідне повідомлення оприлюднила пресслужба відомства. "Міністерство енергетики України офіційно заявляє: ця інформація не відповідає дійсності! Введення жодних графіків обмежень постачання електроенергії не планується", — йдеться у повідомленні.

Як повідомив глава Міненерго Герман Галущенко, зараз триває підготовка енергосистеми до нового опалювального сезону. Зокрема, Міністерством енергетики спільно з усіма енергетичним компаніями країни, що генерують, передають та розподіляють електроенергію, складено оптимізований графік ремонтів. Наразі відключення споживачів від електропостачання можуть відбуватися виключно внаслідок пошкодження російськими окупантами об’єктів генерації і мережевої інфраструктури.

"Майже три місяці, незважаючи на терор ворога і обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури, енергосистема працює, повністю забезпечуючи споживання. Завдяки злагодженій роботі усіх видів генерації вдалося скасувати обмеження постачання електроенергії споживачам", — заявив Галущенко.

Наразі підстав говорити про запровадження графіків відключень немає, наголошують в "Укренерго".

У компанії зазначили, що у соцмережах виникла нова, поки невелика, хвиля охочих поманіпулювати та чутливій темі електропостачання. Окремі телеграм-канали вирішили зробити фейкове повідомлення про придумані ними графіки відключень світла, які начебто можна буде побачити, підписавшись на їхній канал.

"Для створення видимості достовірності називають нашу компанію. І навіть вже вигадали дату початку начебто відключень. Це все брехня. Захиститися від пройдисвітів дуже просто — споживати інформацію виключно з перевірених  джерел", — пояснили в "Укренерго".

Вибір редакції

На початок