В обласному центрі зібрали переселенок, які народили на Хмельниччині

В обласному центрі зібрали переселенок, які народили на Хмельниччині

В обласному центрі зібрали переселенок, які народили на Хмельниччині
Фото: Суспільне Хмельницький

20 жінок, які вимушено залишили домівки й народили на Хмельниччині, стали учасницями інтеграційного заходу "Долоньки любові" в обласному центрі, розповіла одна з його організаторок Тетяна Сич. За її словами, зустріч у формі бесіди-знайомства організували до Дня матері, який відзначають у світі в другу неділю травня.

Юлія – мама двох дівчат Марії та Христини, записує на паперових долоньках, які потім прикріпить на карту України, імена дітей і своє. Через повномасштабне російське вторгнення, розповіла, приїхала до родичів у Хмельницькому при надії та з донькою на руках.

"Христинка вже народилася в Хмельницькому, то вона вже в нас хмельничанка, а ми самі приїхала з Херсонської області, з лівого берега Дніпра, де ще все під окупацією перебуває", — розповідає жінка.

Через тиждень, за словами Юлії, Христинці виповниться рік. Для українок, які вимушено залишили свої домівки, і народили на Хмельниччині від 24 лютого минулого року, зробили інтеграційний захід у формі бесіди-знайомства "Долоньки любові", розповіла одна з його організаторок, регіональна координаторка благодійного фонду "Рокада" в області Тетяна Сич.

20 жінок, які вимушено залишили домівки й народили на Хмельниччині, стали учасницями інтеграційного заходу "Долоньки любові"
20 жінок, які вимушено залишили домівки й народили на Хмельниччині, стали учасницями інтеграційного заходу "Долоньки любові". Фото: Суспільне Хмельницький

"Ми організували цей захід спільно з Хмельницьким штабом допомоги вимушеним переселенцям, також доєдналися представники громадської організації "Крим СОС", які, як і Фонд "Рокада", є виконавчими партнерами Агенції ООН у справах біженців", — розповідає Тетяна Сич.

Підтримати українок, які знайшли прихисток на Хмельниччині, прийшла на захід разом із мамою Катериною українська телеведуча з Хмельницького Леся Нікітюк, яка розповіла, займається волонтерством.

"Я дуже тішуся, що я з Хмельницького, що він став таким величезним хабом. І всі працювали над цим, всі прихистки, всі волонтери, всім величезна подяка. Всі, хто пакував, сортував, передавав допомогу. Я дуже тішуся тим, що багато людей просто так, від щирого серця працюють і допомагають", — каже Леся Нікітюк.

Аби познайомитися з учасницями інтеграційного заходу, організатори роздали їм картки з питаннями. Також, психологи розповідали жінкам про життєві цінності й вчили їх турбуватися про себе, розповіла психологиня Антоніна Козак, яка, каже, має досвід роботи з вагітними та породіллями.

П’ята частина жінок, які народили дітей від 24 лютого минулого року в Хмельницькому міському перинатальному центрі
П’ята частина жінок, які народили дітей від 24 лютого минулого року в Хмельницькому міському перинатальному центрі. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я працювала в нашому перинатальному центрі, виявила таке бажання, бо це дуже чутлива категорія жінок, які при надії. Для когось, це – вперше, для когось – ні, але народжувати у війну, це точно вперше. Тому, зі страхами працювали, з якоюсь такою невпевненістю, іноді – з сумом за домом. Багато було звернень і від тих, хто при надії й від тих, хто народив", — розповідає психологиня.

П’ята частина жінок, які народили дітей від 24 лютого минулого року в Хмельницькому міському перинатальному центрі, за словами керівника міського Штабу допомоги вимушеним переселенцям Михайла Кривака, є переселенками.

"З початку повномасштабного російського вторгнення народилися 2 207 дітей, з них досить великий відсоток народилися в жінок, які вимушено перемістилися в наше місто, в нашу громаду. Це – 406 дітей. Тобто, якщо так брати, приблизно 20 % від загальної кількості", — розповідає Михайло Кривак.

Читайте також

  • Понад 50 майстрів області презентують вишиваний одяг на виставці у Хмельницькому
  • В одній з громад Хмельниччини 8 та 9 травня діти не підуть до школи
  • У центрі селища на Хмельниччині планують сучасно облаштувати площу

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок