В ISW сумніваються у здатності РФ вести скоординовану оборону

В ISW сумніваються у здатності РФ вести скоординовану оборону

Валерій Герасимов
Валерій Герасимов. Скріншот з відео

Те, що командувач силами РФ в Україні Валерій Герасимов змушений вести переговори з підлеглими командирами, а також здатність цих командирів тиснути на нього суттєво впливають на здатність російських військових вести злагоджені операції, зокрема в обороні.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Аналітики зауважили, що посада головнокомандувача театру бойових дій в принципі повинна дозволити Герасимову керувати будь-яким російським підрозділом або командувачем сухопутними військами в Україні, навіть тими, хто відповідає за такі формування, такі як ПВК "Вагнер" та кадирівський "Ахмат".

"Однак, здається, що Пригожин і Кадиров можуть здебільшого ухвалювати самостійні рішення щодо своїх сил, це явище, здається, стає більш виразним, чим довше ці сили фактично контролюють певні ділянки лінії фронту", – йдеться у звіті.

В ISW наголосили, що російське військове командування, схоже, дедалі частіше делегує відповідальність за різні ділянки фронту в Україні різним російським командирам, тоді як влада Герасимова як командувача театру військових дій продовжує слабшати.

"Знижена здатність Герасимова контролювати своїх командирів, швидше за все, ще більше обмежить здатність російської армії проводити узгоджені операції, що включають різні зони відповідальності", — зазначили в Інституті.

Водночас аналітики сумніваються, що Путін усуне Герасимова з посади через репутаційні міркування, тому критика на адресу командувача від Пригожина та Кадирова може мати довгострокові наслідки для командування театру воєнних дій.

"Російська армія навряд чи розв'яже ці проблеми командування найближчим часом, і це, ймовірно, вплине на те, як російські сили на різних напрямках реагуватимуть на потенційні українські контрнаступальні операції", — йдеться у звіті.

В ISW також зазначили, що засновник російської ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та голова Чеченської республіки Рамзан Кадиров своїми заявами про вихід "вагнерівців" з Бахмута і захід у місто "кадирівців" ймовірно змусили начальника Генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасимова відновити постачання артилерійських боєприпасів бойовикам "Вагнера" в Бахмуті.

Читайте також

У Росії вербують мігрантів з Центральної Азії, щоб виконати план набору "добровольців" — британська розвідка

12 танків і бронемашин, 42 безпілотники та 540 солдатів: Генштаб назвав втрати військ РФ за добу

Вибір редакції

На початок