"Процес має бути очолений Україною": посол Британії розповіла про трибунал щодо злочинів РФ

"Процес має бути очолений Україною": посол Британії розповіла про трибунал щодо злочинів РФ

Ексклюзивно
"Процес має бути очолений Україною": посол Британії розповіла про трибунал щодо злочинів РФ
Мелінда Сімонс, надзвичайний та повноважний посол Великої Британії в Україні. Фото: Суспільне

Група зі створення трибуналу для засудження російської сторони за злочини, скоєні під час вторгнення в Україну, має розробити механізми, які дозволять розслідувати всі порушення та покарати причетних до них людей.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявила Мелінда Сімонс, надзвичайний та повноважний посол Великої Британії в Україні.

"Всі елементи воєнних злочинів, які вчиняє Росія щодо України, цивільних українців, мають отримати покарання. Щодо співпраці Британії в цій групі — бачимо, що цей процес має бути очолений Україною, в першу чергу", — зауважила дипломатка.

За її словами, однією з головних задач групи має бути створення механізму, який дозволить розслідувати російські злочини та притягнути винних до відповідальності.

"Ми маємо подбати про те, щоб правосуддя відбулося, щоб механізм був встановлений, щоб не дублював те, що вже існує, а допомагав МКС. Тому ми спрямовуємо ресурси в МКС для того, щоб допомогти в розслідуванні та вчиненні правосуддя за воєнні злочини Росії в Україні", — наголосила Сіммонс.

Вона також відзначила, що Україна має продовжувати користуватись підтримкою західних партнерів, згадавши, зокрема, про коаліцію Британії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Данії та Литви, які спрямували для закупівлі зброї Україні 520 мільйонів фунтів стерлінгів.

"Я не можу коментувати про види зброї, на які підуть ці кошти. Але ця коаліція показує наскільки гарною може бути співпраця між різними країнами для підсилення підтримки Україні у цій війні. Цей фонд дозволить нам виконувати нашу підтримку та зобов’язання", — підсумувала Мелінда Сіммонс.

Вибір редакції

На початок