Українська велогонщиця Вареник фінішувала у першій в історії жіночій Вуельті: результат

Українська велогонщиця Вареник фінішувала у першій в історії жіночій Вуельті: результат

Українська велогонщиця Вареник фінішувала у першій в історії жіночій Вуельті: результат
Марина Вареник (по центру) під час Вуельти-2023, фото: GETTY IMAGES

Одного разу намагалася піти у відрив, дісталася до фінішу.

22-річна українська велогонщиця Марина Вареник провела усю дистанцію "багатоденки" Вуельта, що упродовж семи днів тривала в Іспанії. У 2023 році жіноча Вуельта уперше складалася з семи етапів, змагання перенесли з вересня на травень – статус прирівняли до повноцінної багатоденки, як чоловіча Вуельта.

На старт багатоденки заявилися 23 команди по сім учасниць в кожній (161 велосипедистка загалом). Марина Вареник була єдиною представницею України, вона змагалася за команду Eneicat–RBH Global–Martín Villa.

Марина не боролася за високі місця на кожному з етапів, але змогла проїхати усю дистанцію повністю. На фініші вона показала останній результат серед учасниць своєї команди за загальним часом.

Зі 161 учасниці, яка розпочала велогонку, усі етапи повністю проїхали лише 127 спортсменок. Тобто 34 спортсменки зійшли по ходу змагань.

Як виступила Марина Вареник на Вуельті-2023

  • Підсумкова позиція: 109 місце, відставання від переможниці: 1 година 39 хвилин.
  • Результати на кожному етапі: 78 – 117 – 106 – 117 – 95 – 100 – 96.
  • На четвертому етапі Вареник пішла у відрив разом з трьома іншими велосипедистками. Українка трималася у групі відриву понад 30 кілометрів, перш ніж відпала з неї.
  • Виступ на останньому етапі (96 місце) дозволив Вареник відіграти 8 позицій у загальному заліку та фінішувати на 109-му місці.
  • Марина фінішувала сьомою з семи серед предстаниць своєї команди.

Що варто знати про підсумки жіночої Вуельти-2023

  • Переможницею багатоденки стала одна з найкращих велогонщиць світу, нідерландка Аннемік ван Влейтен (команда Movistar Team). У 2022 році вона виграла дебютний Тур де Франс серед жінок, а також перемогла на Джиро д'Італія.
  • Ван Влейтен не виграла жодного етапу, однак у кожній гонці була серед лідерів – це дозволило їй виграти загальний залік з перевагою у понад хвилину.
  • Командний залік виграла Jumbo-Visma, яка усього на 1 секунду (!) за підсумками семи етапів випередила Canyon//SRAM Racing.
  • Загальна протяжність Вуельти-2023 серед жінок склала 741 кілометр.

Вибір редакції

На початок