Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами

Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами

Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами
. Російська авіація розбомбила школу на Луганщині, фото: Сергій Гайдай

Сьогодні, 7 травня, вшановують пам’ять загиблих під час авіанальоту на школу у Білогорівці на Луганщині. Рік тому окупаційні війська скинули авіабомбу на учбовий заклад, де ховалися місцеві жителі. Тоді під завалами опинились понад 90 людей, тридцятьох вдалось розшукати, але, ймовірно, під конструкціями будівлі досі перебувають тіла пів сотні людей, розповіла Суспільному речниця Луганської обласної прокуратури Дар’я Матушкіна.

Тоді, в Білогорівці, за даними начальника Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, у закладі ховалися понад 90 людей, військовим та рятувальникам з-під завалів вдалось дістати 30-х людей, двоє з них загинули.

Ці кадри — з місця авіаудару по школі.

"Враховуючи, те, що це була авіабомба, а не простий якійсь артилерійський снаряд, то коли був вибух, там була шалена температура. Звісно, що зараз наші працівники ДСНС будуть максимально швидко розбирати завали, але дуже маленькі шанси, на те, що там залишився хтось живий", — казав тодішній начальник ОВА.

Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами
Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами. Російські окупанти скинули авіабомбу на школу, в якій ховалося майже все село Білогорівка. В школі перебували близько 90 людей, 7 травня 2022 рік Фото: Сергій Гайдай

Декілька днів працівники ДСНС разом з військовими намагались розбирати завали. За даними Луганської прокуратури, під будівлею школи, ще досі можуть залишатись тіла 50 людей.

"В ході досудового розслідування встановлено, що внаслідок вказаного обстрілу 7 осіб отримали тілесні ушкодження та приблизно 50 осіб ймовірно були під завалами. Також загинули двоє закарпатських волонтерів. Слідство наразі триває, проводяться необхідні розшукові дії, з метою встановлення всіх обставин вчиненого злочину та осіб причетних до цього. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні ускладнено у зв’язку з тим, що на території села Білогорівка ведуться активні бойові дії та проводяться масовані артилерійські обстріли з боку військовослужбовців збройних сил Російської Федерації", — розказала Суспільному речниця Луганської обласної прокуратури Дар’я Матушкіна.

Рятувальники розбирали завали вручну, важку техніку залучити не вдалося.

Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами
Річниця авіанальоту на школу в Білогорівці: тіла пів сотні людей залишаються під завалами. Російські окупанти скинули авіабомбу на школу, в якій ховалося майже все село Білогорівка. В школі знаходилося близько 90 людей. Фото: Сергій Гайдай

"На місці події, після авіаудару виникла пожежа, яку вогнеборці Луганського гарнізону ліквідовували майже чотири години. Після чого попри ймовірність потрапити під черговий обстріл, надзвичайники розбирали завали та намагалися врятувати людей. Для оперативних дій з порятунку людей була необхідна важка інженерна техніка, використання якої було неможливим у зв’язку з постійними обстрілами території", — пояснила фахівчиня відділу агітаційно-пропагандистської роботи ГУ ДСНС у Луганській області Єва Карташева.

Наступного дня, 8 травня 2022 року російські війська вперше намагалися перетнути річку Сіверський Донець, неподалік Білогорівки вони встановили понтону переправу.

Декілька діб поспіль, Сили оборони України відбивали атаки армії РФ.

Згодом населений пункт був окупований, звільнили його через чотири місяці — 19 вересня 2022 року.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок