У бурштині з Рівненщини знайшли новий вид жука – Invertebrate Zoology

У бурштині з Рівненщини знайшли новий вид жука – Invertebrate Zoology

У бурштині з Рівненщини знайшли новий вид жука – Invertebrate Zoology
Invertebrate Zoology/Cуспільне

Новий вид жуків виявили учені в бурштині з Рівненської області. Про це повідомили в науковому журналі "Invertebrate Zoology", пише "ZN.UA". Автори вказують, що у бурштині знайшли жука-скритноїда, родичі якого з'явилися понад 30 мільйонів років тому.

Новий вид жука знайшли у бурштині з Зарічненського району. За даними наукового журналу, вчені України й Росії досліджували бурштин, знайдений на заплаві річки Веселухи, це біля села Кухітська Воля. Це перший викопний вид роду Telmatophilus.

Новий вид жука знайшли у бурштині з Рівненщини
Invertebrate Zoology/Суспільне

Назвали новий вид Telmatophilus sidorchukae – на честь вченої Катерини Сидорчук, яка загинула в 2019-му році. Зразок обробляли в тому числі і розробленими нею методами.

Жуки цього роду з'явився в пізньому еоцені, це приблизно 37-33 мільйони років тому. У резюме вчених йдеться, що новий вид схожий на сучасний палерактичний вид жуків Telmatophilus typhae.

Щоправда, він відрізняється від всіх представників роду кількома ознаками: відносно довгими вусиками та відстанню між тазиками. Вчені пов'язують виникнення виду з появою озер на півночі Євразії після похолодання, що почалось у другій половині еоцену. Відповідно розповсюдилися напівзанурені рослин, на яких харчувалися Telmatophilus.

Оскільки ця тема – специфічна, Суспільне наразі намагається знайти експертів, які б пояснили унікальність цього відкриття для науки та опублікують таку інформацію, як тільки зможуть отримати.

На початок