"Потримаю інтригу": Юрій Ігнат прокоментував заяви про збиття російського "Кинджалу"

"Потримаю інтригу": Юрій Ігнат прокоментував заяви про збиття російського "Кинджалу"

"Потримаю інтригу": Юрій Ігнат прокоментував заяви про збиття російського "Кинджалу"
. Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Суспільне

Українські військові з міркувань безпеки не можуть коментувати всю інформацію, яку оприлюднюють ЗМІ щодо дій Сил оборони, зокрема про нібито перший випадок знищення російської аеробалістичної ракети "Кинджал".

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив Юрій Ігнат, речник командування Повітряних Сил.

"Потримаю інтригу. За пів години командувач Повітряними силами в Telegram-каналі сповістить про це, це його право. Хто має сповіщати про такі речі, які є сенсаційними? Збили чи не збили? Командувач Повітряними силами, Главком, міністр оборони чи президент, чи видання Defence. Треба дотримуватися того, що кажуть і просять Повітряні сили. Не публікувати в Telegram-каналах інформацію чутливу про переміщення в режимі онлайн "Шахедів" і не показувати це на карті. Дякую Telegram-каналам, які дослухалися до цього. Чи була балістика, збита — не збита — це також прерогатива ПС сповіщати", — підкреслив він.

При цьому Юрій Ігнат нагадав, що Україна має озброєння, здатні знищувати балістичні ракети.

"Так, ми маємо зброю проти балістики. Тиждень тому командувач Повітряних сил опублікував відео, де разом з розрахунком Patriot сказав такі слова: "Ну, що, хлопці, треба пробувати". Чи може Patriot працювати по балістичних цілях? Було заявлено, що так, але чи була така практика? Ні. Тому командувач сказав, що треба пробувати та "Разом до перемоги, хлопці". Пішов займатися своєю роботою, а хлопці — своєю", — зазначив військовий.

За його словами, комплекси Patriot є унікальними за своїми характеристиками, однак тієї їхньої кількості, яку надали України союзники, поки що замало.

"Добре, що в нас є така зброя. На жаль, її не так багато. Вона може працювати і проти балістичних цілей. Це взагалі унікальний комплекс, можливо, застарілий. Але там в одній установці чотири шахти, можна помістити ракети різних типів, які будуть працювати по різних цілях. В цьому і є унікальність цього комплексу", — пояснив Ігнат.

Речник ПС додав, що у ніч на 6 травня російські війська атакували України за допомогою дронів та балістичних ракет.

"Сьогодні вночі було 7 "Шахедів", летіли з району Азовського моря, всі збито не території Донецької та Дніпропетровської областей. Були С-300, теж летять по балістичній траєкторії. Найкращий прийом — знищити їх там, звідки їх запускають", — додав Юрій Ігнат.

Читайте також

Мільярд євро на снаряди для Сил оборони, росіяни здійснили авіаудар по Авдіївці. 437 день війни. Онлайн

На початок