У Британії пройшли підготовку майже 15 тисяч українських військових — Шмигаль

У Британії пройшли підготовку майже 15 тисяч українських військових — Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. Фото: Telegram/Денис Шмигаль

Майже 15 тисяч українських військових пройшли підготовку у Великій Британії.

Про це у Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що разом із міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом та першою леді України Оленою Зеленською ознайомився з процесом навчання чергової групи військових Збройних сил України.

"Скоординували з Беном Воллесом кроки, необхідні для нашого контрнаступу та для подальшого зміцнення обороноздатності України. Систематично рухаємося в цьому напрямку. Українська армія опановує стандарти НАТО на практиці. На полі тренувань від досвідчених наставників та на полі бою під час боротьби з противником", — йдеться у дописі очільника українського уряду.

Шмигаль також подякував Сполученому Королівству за започаткування операції InterflexКодова назва військової операції під керівництвом Великої Британії з навчання та тренування Збройних сил України, яка стартувала в липні 2022 року на території Сполученого Королівства.

"Дякуємо Великій Британії за започаткування операції Interflex з навчання українських військових за участі дев’яти країн-партнерів. Дякуємо нашим захисникам за службу державі. Побажав витримки, сили духу та волі до боротьби задля перемоги України", — сказав Денис Шмигаль.

Що відомо про український контрнаступ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Вибір редакції

На початок