Суд визнав дискримінаційним звернення Чернівецької облради про "традиційний союз чоловіка та жінки"

Суд визнав дискримінаційним звернення Чернівецької облради про "традиційний союз чоловіка та жінки"

Суд визнав дискримінаційним звернення Чернівецької облради про "традиційний союз чоловіка та жінки"
Чернівецький промінь

Київський окружний адміністративний суд ухвалив, що звернення депутатів Чернівецької обласної ради до президента та Верховної Ради щодо «підтримки сім’ї як традиційного союзу чоловіка та жінки» порушує принцип рівності громадян, втім дії депутатів протиправними не визнали.

У рішенні суду зазначено, що прийняте звернення не стосується інтересів територіальних громад, а тому обласна рада проголосувала за нього «не на підставі та не у межах повноважень, визначених Конституцією та законами України».

Позивачем у справі є директор правозахисного бюро «Ми – є!» Володимир Косенко. За його словами, головним було не скасувати звернення депутатів облради, а визнати його дискримінаційним, що вдалось зробити через судовий позов.

Голова обласної ради Іван Мунтян, нині відсторонений, під час програми Суспільного Буковини "Звіти наживо" пояснив, чому рада прийняла таке звернення. "Я переконаний, що ми не обурюємо буковинців цим рішенням. Так склалось історично, що на Буковині живе багато конфесій. Ми відчуваємо настрій цих людей, бачимо, до чого вони готові, а до чого — ні. До мене особисто ніхто не звертався, що я порушую чиїсь права", – сказав Мунтян.

Що відомо

  • У травні 2018 року депутати Чернівецької облради прийняли звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні. У тексті йдеться, що «глибоку занепокоєність викликає те, що влада так і не визначилася із державною стратегією захисту сім’ї. Така стратегія має базуватися на традиційних для України духовно-моральних цінностях". Депутати просили ухвалити закон про "заборону пропаганди гомосексуалізму". Проголосували за звернення 45 з 52 присутніх депутатів. Автором був депутат від фракції «Батьківщина».
  • У листопаді 2019 року уповноважений з прав людини заявив, що у зверненні є ознаки дискримінації. Згідно з його висновком, воно спрямоване на обмеження прав і свобод людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Вибір редакції

На початок