До українських судів надійшло понад 4 тисячі справ щодо воєнних злочинів — голова Ради суддів

До українських судів надійшло понад 4 тисячі справ щодо воєнних злочинів — голова Ради суддів

Ексклюзивно
Ракетний удар РФ по житловому будинку в Умані, Україна, 28 квітня 2023 рік
. Наслідки ракетного удару РФ по житловому будинку в Умані, Україна, 28 квітня 2023 рік.Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

З понад 80 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів, які вчиняють росіяни в Україні від 24 лютого 2022 року по 1 травня цього року до місцевих загальних судів надійшло 4044 справи, пов'язаних з війною.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова Ради суддів Богдан Моніч.

"З них суди розглянули 1789 проваджень відносно 1801 людини та винесли 1452 вироки щодо 1463 людей. Угоду зі слідством із визнанням винуватості затвердили 548 підозрюваних чи обвинувачених", — сказав голова Ради суддів.

За його словами суди розглядають й інші справи, пов’язані з війною, де підозрюваними чи обвинуваченими є громадяни України.

"Це справи щодо державної зради, пропаганди чи заперечення збройної агресії Росії, колабораційної діяльності тощо. Станом на 1 березня цього року, в суди передали 7319 таких справ", — сказав Богдан Моніч.

Що відомо про кількість воєнних злочинів РФ в Україні

Проєкт Gulagu.net 17 квітня опублікував відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні екскомандирів підрозділів ПВК "Вагнер" Азамата Улдарова та Олексія Савічєва, помилуваних Путіним і завербованих у рамках реалізації програми Пригожина, відомої як "Проект "К".

Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими й "500-ми" (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Глава офісу президента Андрій Єрмак відреагував на зізнання "вагнерівців". Він зазначив, що їхні слова проливають світло на злочини російської армії в Україні і закликав світ "не боятися Росію, а бити жорстко".

Генпрокурор України Андрій Костін під час слухань у Конгресі США заявив, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.

1 травня у Нацполіції повідомили, що слідчі від початку повномасштабної війни відкрили 74,4 тисячі кримінальних проваджень щодо злочинів російських військ та їхніх пособників.

На початок