У Чернігові перевіряють роботи ЗНО з української та літератури: що пишуть випускники

У Чернігові перевіряють роботи ЗНО з української та літератури: що пишуть випускники

У Чернігові перевіряють роботи ЗНО з української та літератури: що пишуть випускники UA: Чернігів

Життя письменника, яке завершилось еміграцією в інший світ, жахливий патріот Тарас Шевченко і Оля Полякова - гарний приклад поганого патріотизму. Це фрази із цьогорічних творів, які писали учасники ЗНО.

Нині у 20-й чернігівській школі перевіряють 9 тисяч бланків із власними висловленнями абітурієнтів. Роблять це 80 вчителів та викладачів закладів освіти із Чернігова, Ніжина, Новгорода-Сіверського та Прилук.

«Можна бути патріотом, не зважаючи на колір людини», - такі "перли" виписують на окремі аркуші під час перевірки.

Цьогорічна тема твору – «Як можна бути патріотом, живучи поза межами своєї країни?»

«Не завжди знайдеться людина, яка за Україну ладна перегризти гортань. Але існує співачка Ольга Полякова, яка своїм гарним прикладом показує патріотизм. Гарним прикладом поганого патріотизму.»
«Катерина хотіла виїхати за кордон (Катерина Шевченкова - ред.) саме за москаля. А він її кинув і їй не вдалося виїхати за кордон, хоча мрія її була отака серйозна.»
«Тарас Шевченко був жахливим патріотом.»
«Толерантність – це ключ до багатьох міжнаціональних проблем.»
«Щоб підняти дух захисникам і багато іншого.»
Про Івана Дідуха з «Камінного хреста» Василя Стефаника: «Головний герой залишився вдома, закружлявши свою дружину в танці, який завершився смертю.
«Тарас Шевченко хотів після смерті повернутися на Батьківщину і продовжити вічне життя там.»
«І життя письменника закінчилось своєрідною еміграцією, але, на жаль, у інший світ.»

Цьогорічні власні висловлення кращі, ніж торік, аргументацією та тезами, каже старший екзаменатор Ганна Арсенич-Баран.

«Цьогоріч участь беруть лише ті, хто має намір вступати у виші, оскільки іншим дали змогу не проходити державну підсумкову атестацію, і зрозуміло, що рівень цих робіт буде вищим, порівняно з минулим роком.»

Екзаменатори працюють з 8-ї ранку і до 6-ї вечора. За годину мають перевіряти по 3 бланки з висловленнями абітурієнтів. Кожен твір перевіряє, щонайменше, 2 людини. Перша робить помітки червоною пастою, друга – зеленою. Оцінюють зміст та мовленнєве оформлення.

Усі бланки, а їх 9 тисяч, розкладені по спеціальним контейнерам. Визначити, хто їх писав і звідки, неможливо. В роботах не вказано ні прізвища, ні області, ні навчального закладу.

Завершити перевірку мають до цієї неділі. Потім усі контейнери відвезуть до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти. Там дані занесуть до бази.

Результати тестування з української мови та літератури мають оголосити до 25-го липня.

Читайте також: У Прилуках тимчасово закрили дитсадок через коронавірус у виховательки

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди