35-40% чернігівців залишаються без централізованого постачання гарячої води: в чому причина

35-40% чернігівців залишаються без централізованого постачання гарячої води: в чому причина

35-40% чернігівців залишаються без централізованого постачання гарячої води: в чому причина
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

Близько 35-40% абонентів залишаються у Чернігові без централізованого гарячого водопостачання. Це споживачі Чернігівської ТЕЦ. Про це Суспільному розповів заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко.

Чому немає гарячої води у споживачів Чернігівської ТЕЦ?

Зі слів Геращенка, причина в тому, що ТОВ Фірма "Технова", яка орендувала ТЕЦ, не виконує свої зобов'язання. Поки є юридичні протиріччя, гарячої води у споживачів вірогідно не буде, зазначив він.

"Йдуть юридичні питання. Ми не можемо втручатися у господарську діяльність Чернігівської ТЕЦ. А Чернігівська ТЕЦ на сьогодні, можна сказати, що саботує".

"Технова" вважає, що договір оренди єдиного майнового комплексу Чернігівської ТЕЦ завершився 31 березня 2023 року, із закінченням опалювального сезону, каже Геращенко. Однак, як зазначив Геращенко, був укладений додатковий договір, яким передбачається припинення оренди ЄМК 20 серпня 2023 року.

Віктор Геращенко
Віктор Геращенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми вважаємо, що є чинний договір. Відповідно до цього договору, потрібно знову робити оцінку, інвентаризацію цього комплексу, і уже достроково припиняти договір оренди. Значить, вони зайняли позицію, що якби договір вже закінчився, і пішли до суду розв'язувати це питання. Тому 31 березня вони зупинились, не працюють, і Чернігівська ТЕЦ стоїть".

2 травня "Технова" на своєму сайті розмістило публікацію, де зазначається, що вони звернулись до суду із позовною заявою "Про визнання договору припиненим та зобов’язання вчинити дії" (№910/6327/23).

"Як відомо, на сьогодні ТОВ Фірма «Технова» припинило генерацію теплової та електричної енергії, позаяк немає права на використання обладнання ЄМК «Чернігівська ТЕЦ». Відтак, ТОВ фірма «Технова» лише забезпечує його зберігання. З 3 квітня 2023 року ТОВ фірма «Технова» постійно звертається до міста щодо прийняття ЄМК з оренди до Фонду комунального майна Чернігівської міської ради за актом для можливості його передачі новому балансоутримувачу”.

За словами Геращенка, згідно із рішенням обласної комісії ТЕБ та НС, і договором про оренду ЄМК Чернігівської ТЕЦ, "Технова" мала б продовжити виконувати свої зобов'язання із генерування теплової енергії.

"Вони звернулися до Національної комісії (НКРЕКПНКРЕКП — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. , — ред.), щоб їм анулювали ліцензії на виробництво електричної енергії, теплової, гарячого водопостачання. Комісія їм відмовила".

Суспільне намагалось зв’язатись із виконувачем обов'язків директора ТОВ Фірми "Технова" Дмитром Аркатовим, але телефони вказані на сайті компанії та його особистий номер не відповідають.

Гарячу воду у споживачів "ОТКЕ" не вікдлючали

Щодо абонентів, яких обслуговує АТ "ОТКЕ" — подача гарячої води не припинялась після завершення опалювального сезону. Про це у коментарі Суспільному розповів керівник компанії Олексій Щербина. По окремих районах йдуть гідравлічні випробування.

Олексій Щербина
Олексій Щербина. ФОТО: Фейсбук-сторінка Олексія Щербини
"Наразі абонентами АТ «ОТКЕ» є 54 166 помешкань Чернігова, гаряче водопостачання передбачене у 40 745 квартирах. Станом на 1 травня загальна заборгованість населення, з урахуванням боргів минулих періодів складає 177,46 мільйона гривень. Нарощування абонентами боргових зобов’язань значно ускладнює процес їх забезпечення гарячим водопостачанням та одночасне проведення успішної ремонтної кампанії".

Нагадаємо, 2 травня, на позачерговій сесії чернігівської міської ради депутати проголосували за звіт виконувача обов'язків директора "Технови" Дмитра Аркатова, який має бути заслуханий депутатами на наступному пленарному засіданні.

Читайте також

Борг 2,3 млрд грн, прохання провести держаудит та позов до суду: як проходить процес припинення оренди Чернігівської ТЕЦ

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок