Україна може отримати сучасні винищувачі після контрнаступу — Зеленський у Фінляндії

Україна може отримати сучасні винищувачі після контрнаступу — Зеленський у Фінляндії

Зеленський, Нііністьо
. Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський прибув з візитом до Фінляндії з метою посилення підтримки України напередодні контрнаступу ЗСУ і висловив переконання, що Україна може отримати сучасні винищувачі після наступальних дій на полі бою.

Про це він сказав на під час спільної пресконференції із президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, передає кореспондентка Суспільного.

"Чому Фінляндія? По-перше, ми партнери. По-друге, в нас сьогодні буде потужний саміт Nordic countris. Він дуже важливий, це посилення безпеки регіонів, безпеки на нашій території, посилення наших можливостей, щоб захистити себе, посилення нас на полі бою. Я вірю, що цей рік буде для нас вирішальним для, для Європи, для України, вирішальним для перемоги", — сказав президент України.

Допомога для України

Зеленський подякував президентові Фінляндії і фінському народові за підтримку України, за допомогу у реалізації "формули миру", за участь у коаліції, "яка працює над зупинкою російської агресії", за допомогу енергетичному сектору України, який постраждав він ракетних ударів.

"Ми цінуємо, що Фінляндія є однією з тих, хто відгукується на прохання про допомогу", — сказав він.

Нііністьо наголосив, що Фінляндія підтримувала і підтримуватиме Україну: "15-й пакет допомоги зараз готується, і я впевнений, що за ним буде ще 16-й".

Зеленський зазначив, що прибув з візитом до Фінляндії з метою посилення підтримки України напередодні контрнаступу ЗСУ.

"Я буду відвертий з вами. 15 пакетів, це не цифри, не кількість зброї, а кількість врятованих життів. І ось чому я тут. Побачитися з країнами-партнерами , які пропонують нам ще більше підтримки, щоб ми могли досягти успіху в наших виправданих контрнаступальних операціях зі звільнення та деокупації нашої української території", — сказав він.

Винищувачі для України

Зеленський та Нііністьо також обговорили питання постачанні Україні сучасних винищувачів.

Президент Фінляндії зазначив, що коли йдеться про дискусію щодо літаків для України, то вона стосується винищувачів F-16, а його країна не має на озброєнні таких літаків.

"Ми не маємо їх (F-16 — ред.), у нас є винищувачі Hornet, вони досить старі. І ви повинні мати на увазі, що в Європі не так багато країн з Hornet, і самих Hornet також не дуже багато. Отже, питання, чи корисно, наприклад, створювати багато різних структур обслуговування", — сказав Нііністьо.

Він зазначив, що зараз Фінляндія їх замінює їх на F-35 і тільки коли отримає нові літаки зможе вести мову про передачу Hornet Україні.

"Це надзвичайно великі покупки для маленької країни. Чому? Тому що ми дуже рішучі, що нам потрібен сильний захист. І тому ми не можемо дати Hornets, поки не отримаємо нових. І, на жаль, до того часу Hornet фактично будуть вже непридатні", — сказав Нііністьо.

Зеленський своєю чергою заявив, ди Україні дуже потрібні винищувачі F-16 і висловив переконання, що Україна може отримати сучасні винищувачі після контрнаступу.

"Вони (F-16 — ред.) нам дуже потрібні. Чи ми їх матимемо? Я в цьому впевнений. Але війна ця війна відбувається так, що нам постійно доводиться щось доводити на полі бою. Спочатку ми йдемо вперед, щоб показати, що нас неможливо перемогти всього за три дні. Потім нам дають якусь техніку. Ми збираємося провести контрнаступ дуже скоро, і я дуже переконаний, що ми отримаємо літаки після нього. Ми дуже хотіли б, щоб це було навпаки", — сказав український президент.

Україна чекає на запрошення до НАТО

Зеленський зазначив, що поки триває війна, Україна не зможе вступити в НАТО, однак чекає на запрошення до Альянсу.

Він також наголосив, що Україні потрібні "найкращі гарантії безпеки" не тільки сьогодні.

"Найкращою, найнадійнішою гарантією було б членство в НАТО, але поки триватиме війна, ми там не будемо, ми це чітко розуміємо. Але ми б хотіли, щоб наші партнери перейшли від політики відкритих дверей до більш рішучих кроків. Ми хотіли б мати підтримку сьогодні. Будемо раді почути запрошення для України (в НАТО, — ред.). Так, на цьому шляху через війну потрібні гарантії безпеки. Наша мета — бути повноправним членом альянсу. Це одна з причин, чому я тут", — сказав президент України.

Що відомо про візит Зеленського до Фінляндії

Президент України Володимир Зеленський 3 травня прибув з офіційним візитом до Фінляндії на запрошення президента Саулі Нііністьо. Глава держави зустрівся з президентом Фінляндії та прем'єр-міністеркою Санною Марін та міністром закордонних справ країни Пеккою Хаавісто.

У другій половині дня відбудеться саміт між країнами північної Європи та Україною.

Окрім президентів Україні та Фінляндії, у ньому візьмуть участь прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та прем'єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Читайте також

Швеція та Фінляндія привели свої кораблі у стан підвищеної готовності: у чому причина

Зеленський і спікер парламенту Португалії обговорили вступ України в ЄС і НАТО

Нічна атака дронами, Зеленський у Фінляндії, РФ обстріляла Херсон. 434 день війни РФ проти України. Онлайн

На початок